Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co po andulce?

zdravim vas,pritelkyni umrela andulka po 11 letech ziti,mela toho uz za sebou skutecne hodne..nyni pry chce dalsi andulku,ale me napadlo,proc nevyzkouset neco noveho..s okrasnym ptactvem nemam zadny styk,proto se ptam vas,co by slo poridit misto andulky? nic draheho,relativne malo narocneho,co by i clovekovi privyklo..?
premyslel sem nad malym papouskem,ale rad bych vedel jeste dalsi moznosti..

diky :)

Jelikož předpokládám, že zdědí klec po andule, měl by se výběr odvíjet od jejích rozměrů :-)
tož je sem uveďte...pokud chcete i jinou klec, tak alespoň rozměry místa, které k tomu chcete vyhradit:-)
Také zda uvažujete o volném proletu atd...atd...

Zůstal bych u anduly (i 2 kluky) jsou to supr inteligentní ptáčci a i když vám tu uřčitě budou navrhovat třá korelu (300 - 600), agapornise (400 - 700), bo mníška (+1000) (korela + mníšek už maj i řádný bobky), agáč když hvízdne či štípne tak je to "něco" :-)
za mne anče je 1čka a za 5kilo seženete už krotkou, dokrmenou, bo za 100 kupte čerstvě vylítlou...(raději dva
ať jim není smutno, když na ně není čas) při troše trpělivosti zkrotnou oba (ale nebudou mluvit)

Na straku jako "zvěř obhospodařovanou lovem" :x: stačí asi jen souhlas orgánu státní správy myslivosti
a SVS - mělo by to bejt stejný jako na divoký kachny, který má hafo lidí aniž o "povolení" cokoli jen tuší.:-)
No a do bytu uklizečku na ty její "chvístance". :-)
Kavka a sojka se dají (blbě) sehnat s "papírama".Ale ani jeden z nich není vhodný do bytu s volným proletem.
:-)

si obstaral straku a nikdy nic jiného nechci. Naučí se v podstatě vše, dokonce
i mluvit.

naše poslední straka taky mluvila, naučila se sama jak jen poslouchala sousedku na zahradě jak furt
"povelovala" psa, pak jednou asi 2 dny nebyla a vrátila se zrovna když byli puštění SH a to byla chyba :x:

Myslím, že by se na ně měla vztahovat ta směrnice o ochraně přírody a krajiny, kde je přímo něco o ptactvu, ale vím o tom houby.
Straku mám v bytě. Lítá jen po kuchyni a chodbě kde je lino. A většinou je nasráno jen pod parožím jelena, kde se jí líbí nejvíc. Ale jak už bylo řečeno, super společník, dá se nádherně ochočit, napodobuje zvuky, naučit jí může ledaco, bohužel jen né to "nesraní" a zažil jsem s ní asi nejvíc zábavy co se zvířat týče.

naše poslední straka taky mluvila, naučila se sama jak jen poslouchala sousedku na zahradě jak furt
"povelovala" psa, pak jednou asi 2 dny nebyla a vrátila se zrovna když byli puštění SH

Naše je v chodbě, takže to začalo napodobnování zvuku při zapínání zipu. Pak pračka a následovalo už jen
to co sme ji ucili my. Dnes už poměrně srozumitelně říka svoje jméno.

tak jsem to schvalně zkusil najít

zákon č. 449/2001 Sb.o myslivosti říká

§ 7
Chov zvěře v zajetí

(1) Chov zvěře v zajetí je možný jen se souhlasem orgánu státní správy myslivosti. K žádosti o udělení souhlasu předkládá žadatel vyjádření veterinárních orgánů 5) a orgánů na ochranu zvířat proti týrání 7) k navrhovaným podmínkám chovu.

Jj...dříve na tohle byla podstatně snazší doba. Dneska bohužel člověk potřebuje výše psané a ne vždy mu to vydají. Já měla všechno handicapované živočichy, takže jsem měla papír ze záchranné stanice jako adopci. To také jde. Ale pokud člověk chová bez povolení a nějaký blbec ho nabonzuje, tak ta pokuta je fakt mastná a nestojí za to.

Jinak jsem měla všechny 3 druhy, sojku ještě mají rodiče. Asi největší mazel byla kavka, ta se nechala mazlit na klíně jako kotě a válela se při tom na zádech. 100% krotké byly i straka a sojka, ale ty nejsou tolik kontaktní. Je fakt, že do bytu s kobercema to neni, ale lino nebo dlažba se dá utřít a ony většinou chlístají pod místo, kde sedí. Jinak zvuky se naučily napodobovat všechny. Dveře, splachování záchodu, manžela na něm (měli jsme kavku v koupelně s WC :-D), pískání potkanů a kolotoč v jejich kleci, spouštění Windows atd a říkat "nazdar myši" a "nazdar Franz". Krom kavky tam byla i klec spotkanama, které manžel taky zdravil. Sojka u rodičů umí vyslovovat "Gáblík" v souvislosti s jídlem a volat bráchovo jméno "Davide !!!" včetně celkem dokonalého napodobení matčina afektovaného hlasu při tom :-D. A sousedovic píšťalku na psa a nutno přiznat, mate i toho psa a zřejmě si je toho vědoma, protože kdykoliv soused vyleze, tak hvízdne a odvolá mu ho k plotu :-):-)