Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivní leguán

dobrý den,
potřebovala bych nutně radu, co mám dělat s leguánem mám ho už pět let a letos pořád na mě útočí,už mě dvakrát zranil.Jednou se mi zahryl do hrdla a ted mám na ruce 5 stehů.na mého muže neútočí jen na mě a přitom to nikdy nedělal,chvílí se necha mazlit a pak zničeho nic útočí. co mám prosím dělat,můj muž mi dal ultimátum a já nevím co stím.:-(je to můj mazel a miláček.Prosím je to moc důležité,byla bych ráda,kdyby existoval způsob jak to vyřešit:-(
Změna předmětu, původně: prosba důležité (Aurifer)

Jj to taky bývá. Ale ono pokud se jim něco nelíbí- změna podmínek, barva, vůně...tak se většinou akorát pizdí a útočí jen pokud je s tím člověk vysloveně obtěžuje (třeba je chce brát do ruky a smrdí jim parfémem nebo má pro lega "nelíbivé" triko). Ale v tom období páření (což zrovna teďka datumově odpovídá) bývají některá zejména samostatně chovaná zvířata opravdu vysloveně útočná. Pokud jich je ve skupině víc, tak si to většinou vyřeší mezi sebou a chovatele do toho tak netahají, ale pokud je ten lego samotný, tak si to veškeré co má v sobě nahromaděné vybíjí na majiteli. Oni samci by si v téhle době právě potřebovali zamachrovat na další samce a případně nějakému slabšímu rozbít držku, ale když jsou sami, tak nemají na koho- resp. najdou si někoho a ten někdo je většinou majitel nebo další osoba v domácnosti.