Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trávení vajec

Zdravim,
mam trochu netradiční dotaz. Krmil jsem adult chamíkama ( zmraženýma pardalama a calyptrátama ) a dnes v noci se samice cyanejky vys... a o kousek vedle ležej malý vejce. Jedna věc je ta, že jsem je připouštěl, ale páření jsem nepozoroval a druhá věc, že nevim jestli chamící neměli v sobě vejce.
Otázkou je jestli je možné, aby po pozření ty vejce neztrávila a prostě tak jak byli v chamíkovi tak šli ven a nebo jestli potratila ( zatim se mi to u nich nikdy nestalo )? Připouštěl jsem je nedávno takže vejce by byli malinký.
Díky

To spíš vysypala neoplo vejce...kdyby to byly vejce z toho chama, ketré by teda hadice měla normálně strávit, tak by je rozhodně nevykladla, ale vys*ala by jejich zbytky normálně v trusu...takže ikdyby to byly celý vejce, tak by byly min. slepené trusem. Foto těch vajecs neudělal?

Tak ono to tak částečně vypadá, že to je vys... je to hned vedle lejna :D Spíš mi jde o to, jestli to vůbec je možné, aby ty vejce v tom chamíkovi neprošli žádnou změnou po ztrávení celýho chamíka. Jako s potratem mam zkušenosti. Ale vypadalo to vždy jinak.

Koukal jsem na to ráno při odchodu tak jsem to moc nezkoumal. Spíš mě to zarazilo.

vejce v tom chamíkovi jsou v takových hroznech, byly by normálně v howně a bylo by to na nich určo vidět..škoda, že s to nevyfotil, bylo by po spekulacích. Ale já plazíma vejcema normálně krmim a neco je jenom vycucá, jiné zvíře je sežere celé a hadi plazí vajíčka normálně tráví.

Jojo s jinejma vejcema jsem to taky zkoušel a dávaj to celkem dobře. Uvidíme třeba ještě něco předvede. Každopádně je to pro mě poměrně zajímavý a kdyby se nějak potvrdilo, že to byli vejce z chamíka tak potom tomu nebudu vůbec rozumět :D ale je fakt, že z mí zkušenosti maj tyhle vejce takovej obal na sobě a třeba ten brání tomuhle.

že z mí zkušenosti maj tyhle vejce takovej obal na sobě a třeba ten brání tomuhle.

jakej a čemu? :-)

Jinak já chamí vajíčka dávám třeba oligodonům nebo amejvám, ti je žerou celé a vyjde vždycky jenom normál howno bez sebemenší stopy po vajíčku.

už kolikrát jsem u mrtvýho hada měl vejce v takovým jakoby obalu ( vypadá to jak blána

To bylo v hadovi nebo vykladené ven? Ony vyjcovody vypadají jako taková blána.