Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Burunduk?

Ahoj, jaké máte zkušenosti s chovem burunduků? Tím myslím jak hodně se dají ochočit? Případně jakého jiného drobného savce by jste mi doporučili? Nějakého, co se dožívá více jak pět let. Předem děkuji za odpovědi.

tak burunduci se dají ochočit dobře, když získáš čerstvě odstavené mládě a budeš se mu hodně věnovat. jasně, zkoušet ochočit burunduka neurčitého stáří ze zverexu nebo od překupníka nemá moc smysl, ale u mláďat to jde dobře. Ale taky záleží na tom, co od toho zvířete čekáš- on to není společenský potkan, ale samotářská veverka, takže na tobě nebude tak bezmezně závislý.

Jinak víc než 5 let se dožívá kde co, i obyčejné morče pokud se o něj dobře staráš, nebo třeba fretky atd...záleží na tom co chceš a co od toho čekáš.