Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 8 mesicni samice regius

ahoj mam samici python regius pinstripe cca mesic a pul .vazi 360 g a je ji 8 mesicu.prvni tri tydny si vzala kazdy jednu mys takze tri a ted uz tri tydny nema zajem.chci se zeptat jestli i u samic je problem v nepřijímaní potravy.terarium 90x40x40 .ukryt ,nejchladnější kout 25 stupnu pod lampou 33,vlhkost 55-60.v noci je normálně aktivní až moc.díky za odpovědi

Ahoj prosim o radu.zvisil sem teplotu na 26.5 v nejchladnejsim koute pod lampou 35.vlhkost sem taky zvysil na 65. Zkousim krmit kazdy tyden malou mysku.v noci sem zvysil teplotu na 25,5.porad nechce jakoby se ty mysi bal ,vzdy ucukne hlavou.uz je to dva a pul mesice co nezrala za tu dobu zhubla 10 g.jde mi o to ze je zraci obdobi a jeste je to samice.diky za pomoc

pokud za tu dobu zhubla jen 10g tak to není rapidní úbytek váhy tak to nevadí. I samice si dávají půst.
Jestli máš dostatek myší, tak jednu myš zabij a dej ji vedle ní, ještě by nebylo špatné myši naříznout lebku, ale stačí když jí třeba poteče krev z nosu. Mě krajta uplně ve stejném věku a podobné váze taky nechtěla už 4 tydny žrát. Tak sem myš zabil dal ji vedle ní a už se začala ládovat. Od té doby už žere normálně.

Taky ybch měl jeden dotaz ale ohledně Hroznýše královského. Dostal jsem ho od jedné chovatelky která se o něho nemohla dále starat, je cca 6 let starý a měří 180cm, můj problém spočívá v tom, že nechce příjímat živou kořist, když mu hodím živého potkana tak se ho jakoby bojí a prchá před ním. Když mu ho zabiju a teče mu třeba krev z nosu tak si ho po chvíli vezme. Nevíte čím by to mohlo být? Můj druhý s tím nemá žádné problémy tak nevím či je to dobře nebo ne.

Tak uz je to dalsi mesic a porad nejevi zajem.nijak nehubne a je aktivni.mam byt v klidu.mam jeste samce vedle v terarku a ten ji bezproblemu akorat v zime si da dva mesice pauzu coz je normal.ted by mela zrat jak protrzena tak nevim jestli nedelam neco spatne.diky

Moje regína si taky teď nedávno už dala pauzu měsíc (se v tom i svlíkala). Je teda fakt, že předtim žrala dost jak prokopnutá, tak byla asi prostě napuclá. Nehubla a po měsíci zase začala žrát, ono je to u nich prostě normální. I když po měsíci už jsem taky nervózněla, navíc ve zveráku měli jen maxipotkany tak jsem vzala dvě přerostlý myši, ale věděla jsem, že má potkany radši tak jsem nevěděla jestli je bude chtít... no a happyend, spucla obě:)Dej jim čas, jsou prostě náladoví.