Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem písek pro osmáky

Zdravím, mám dotaz ohledně písku pro osmáky. Normálně mám pro ně koupeny pisek pro činčily ale zajimalo by mě jestli jim můžu dát normální písek ( přesátý sítkem)?

Ještě mne také napadlo dát jim do voliery dvě nádoby na pisek myslíte že by jeden písek měli na koupel a druhy jako toaletu? ( nadobu s pisem maji furt k dispozici)

díky za odpovedi.

Mici je kočkolit (ta věc, co se kočkám dává do záchodků). Jsou dva druhy, hrudkující a nehrudkující. Ten první na sebe váže tekutiny.
kockolit-mici-5kg
My to mícháme s hoblinami pod potkany a pískomily (těm víc), křečkovi do kouta, kam chodí pravidelně čůrat... plus dáváme pod papouška. Osmáci se koupou v činčilím písku, ale taky dumám nad normálním prosátým. Přeci jen je to trochu levnější sranda, stejně si z toho udělají nakonec záchod a schovku na tu trochu zrní, co dostanou. :-D
Dvě nádoby jsou podle mě zbytečné zabírání prostoru, skončí stejně zaprasené.

On ten nehrudkující taky váže tekutiny, ale neslepí se při tom do hrudek, takže zvřatům nedělá problémy se sliznicema. Navíc ta křemelina je pro většinu hlodavců celkem přirozený substrát, na kterém žijou i v přírodě.
Co se týče normálního písku, tak já jim ho neprosívám, v přírodě v tom taky mají kamínky.

Dvě nádoby jsou podle mě zbytečné zabírání prostoru, skončí stejně zaprasené

přesně tak, proto jim to dávám normálně na dno.