Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doba březosti:

Samici chřestýška Sistrurus miliarius barbouri jsem pozoroval se pářit dne 18.9.2012!!! (...a samec byl oddělen koncem září 2012)
Od té doby se začala chovat opravdu jako březí:
Zřetelně zesílila v druhé půli těla. Každým dnem se vyhřívá pod zdrojem tepla (nyní při venkovním oteplení jsem naměřil v prostoru kde se opakovaně vyhřívá dokonce teplotu 32°C!!! , ikdyž mám možnost si poodlézt do opačného kouta teraria s teplotou 26°C).
Nechce se mi ale věřit že by březost mohla trvat takhle dlouho (v podstatě už okolo 7-mi měsíců). Myslíte že se pořád ještě může jednat o březost?
Předem díky za rady, popř. i názory.

loading...

Ahoj.
Zatím jsem zkoušel typovat pohlaví dle proporcí ocásků a těla, ...a myslím si, že tam bude vycházet pohlaví cca 1:1.
Je to ale metoda né úplně spolehlivá.
Bohužel mláďata sistruráku si v této velikosti netroufám bezpečně sondovat (alespoň já to nechci rizkovat) a palpací jsem se už při dřívějších odchovech přesvědčil, že ani u o něco málo větších mláďat jsem se k nějakému spolehlivému určení pohlaví taky nedostal.