Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podávání vitamínů pro hada

Ahoj všem.

Dneska jsem si společně s myškou pro 8 měsíční guttatu koupil i vitamínovou směs ve formě prášku. Ale já hlupák jsem si nepromyslel jak bych takový vitamín mohl podávat, což je taky můj dotaz.
(Napadlo mě přimíchat do vody, nebo koupit mražené krysí hole a to rozmražené obalit v tom prášku)

Vím že mnoho chovatelů vitamíny hadům nedává vůbec, ale myslím, že když mu budu vitamíny dávat co 2., nebo 3. krmení, tak tím nic nezkazím.

Předem díky za všechny rady a odpovědi.

obalený hole asi těžko bude had žrát,pokud dávám nějaký vitamíny tak akorát c a bkomplex ato ne práškovy ale tablety zabité myši nebo potkanovi nastřihnu kůži v podpaždí a pinzetouzasunu tabletku pod kůži,nevím co máš za prášek a když jsem používal roboran pro nosnice tak jsem jím posypal myším granule.do vody asi taky neuspeješ-jiná chut a nepijou aji několik dní,lepší je opravdu pokud kupuješ myši ve zveráku ji koupit o týden dřív a sám ji nakrmit ale nějakejma rozumnejma granulema pro hlodavce ne pro psi nebo kočky -slaný tučný pak seto projeví na hadech

Obecně se vitamíny hadům nedávaj...leda třeba jako prevence u náchylnějších hadů na respirační problémy, jako Atherisky apod. je fajn občas napíchat do zabitýho holete tekutý céčko...a třeba Thamnophiskám se dává béčko, jak psal bahno. U guttaty je to ale zbytečnost a je mnohem lepší kvalitně krmit myši...to je dle mého názoru základ, pokud chce mít člověk zdravýho hada :-D a neni třeba vymejšlet nějaký vitamíny.