Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zemřel kytarista Slayer Jeff Hanneman, po kousnutí pavoukem mu odumírala tkáň

Nezaregistrovali jste někdo někdy dříve, co a jak se mu vlastně stalo?

Kytarista americké thrashmetalové skupiny Slayer Jeff Hanneman zemřel ve čtvrtek na selhání jater. Oznámila to skupina ve svém prohlášení. Bylo mu 49 let a trpěl nekrotizující fasciitidou, tedy odumíráním tkání. Byl to zřejmě následek kousnutí pavoukem.

„Slayer jsou zdrceni, že musí informovat, že jejich spoluhráč a bratr Jeff Hanneman zemřel kolem jedenácté dopoledne nedaleko svého domu v Jižní Kalifornii. Hanneman byl v nemocnici, když mu selhala játra,“ uvedla kapela ve svém prohlášení.

Hanneman měl vážné zdravotní problémy od roku 2011, trpěl nekrotizující fasciitidou, kdy se bakterie dostanou pod kůži a tkáň se začne rozpadat. Odumírají i cévy a nervy.

Podle skupiny onemocněl po kousnutí pavoukem. Jeho stav se zhoršoval. Prodělal několik operací, při nichž mu odstraňovali odumřelou tkáň z ruky a paže. Kvůli zhoršujícímu se stavu se dokonce uvažovalo, že by mu amputovali paži. V posledních několika dnech byl udržován v umělém spánku.
Američtí drsňáci Slayer

Slayer patří k nejosobitějším metalovým kapelám, patří k průkopníkům thrashe a deathu. Kapela, v níž hrál Hanneman od jejího vzniku v roce 1981, se prosadila o pět let později brutálním albem Reign In Blood.

Soubor získal cenu Grammy v letech 2006 a 2007 za nejlepší výkon v oblasti metalu. Ani tři desetiletí po svém vzniku tvorba Slayer neztrácela nic na svém ostří a nekompromisnosti.

Hmmm, tak přece jen ...:

Většina z vás už ví, že Jeff Hanneman včera zemřel na selhání jater. Jako milovník a chovatel pavouků se mu jeho koníček stal osudným, kdy zhruba před rokem ho jeden z jeho miláčků kousl a jemu začala odumírat tkáň.

Je to rána. Pořád jsem čekal, že až se dá Jeff po tom kousnutí dohromady, ještě aspoň jednou k nám přijedou. Celej víkend jsem sjížděl na památku jejich desky ( http://www.slayer.webzdarma.cz/?a=2013-05-04-08-13 -26-zemrel-jeff-hanneman.html )

Co si pamatuji, tak před těma dvěma roky se snad psalo, že doktoři jsou bezradní a neví přesně o co jde? až později se začalo mluvit o tom, že ho nejspíše kousnul pavouk, když už mu hrozila kvůli nekrózám amputace ruky, aby se to nešířilo dále do organizmu.

Slayer už nikdy nebude jako dřív. God Hate Us All