Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Psychický šok u psa

Ahoj, vím, že to sem moc nepatří, ale snad mi někdo poradí... Včera došlo k napadené mé fenky yorkšíra nějakým kreténem psem - z ničeho nic k ní přiběhl a rovnou i rafl do krku. Naštěstí je teď neostříhaná, tak asi chlupy zabránily tomu, aby ji neprokousl kůži, ikdyž ji ne a ne pustit. Pro jistotu jsme byly u veterináře, ten jí dal injekci proti otokům - kdyby měla zhmožděný hrtan. Ale večer po napadení normálně jedna i pila. Dnes jen celý den leží a spí, jíst nechce, pít nechce a ven taky nechce. Zvrací (pokud zrovna nezvrací, tak ji jako by natahuje) a aji se doma pokadila (což normálně nikdy neudělala) - ale je fakt, že to byl těžký průjem.
Působí dojmem, že je v depresi - naprosto nic ji nezajímá.
Myslím si, že je to asi psychický šok - ona je velký strašpytel (bojí se i sáčku na odpadky, když zašustí) - myslíte, že je to šok nebo to může být něco jiného?
A jak dlouho může trvat, než se z toho vyhrabe?
Navíc ten čokl podrápal naši malou, která u toho byla - samozřejmě majitel sbalil čokla a zmizel. Co vzteklina z poškrábání?
Asi se mi podařilo zjistit, kdo to byl, tak tam zítra letíme, ohledně očkování, tak snad to bude ok.

tak novinka - pes má průjem, který obsahuje i krev a extrémně páchne. A opět i zvracela žlutou pěnu.
Napadení bylo ve čtvrtek, první zvracení a průjem byl v pátek. Celý den nedostala nažrat a v sobotu se nic nedělo, tak jsme ji dali jíst. Dnes už kadila 2x a zvracela 1x, ale ta krev mě celkem děsí.
Navíc jen spí a o nic nejeví zájem, když už náhodou, tak jen na minutku dvě a pak si jde zase lehnout a spát
Může to být vše pořád z toho stresu?

o krvi zatím neví, jen o průjmu a zvracení a na to doporučil Smectu. Zítra k němu opět jdeme.
o vnitřním zranění pochybuji - pes ji držel jen za krk a to z boku - jinde se jí nedotkl a ani neprokousl. Dokonce si na to místo nechá v klidu šahat.
Ona je dost bolestínek a herečka, co se týče utrpení, takže kdyby ji ten krk opravdu bolel, i kdyby jen trochu, tak by ječela jak siréna při dotyku.

Po napadení našeho boloňáčka jezevčíkem jsme také na krku, kde ho držel neviděli žádnou krev, myslela jsem si, že byl zakousnutý jen do obojku, teprve večer mu to začalo trošičku krvácet, tak jsem mu to dva dny čistila betadinem. Útok byl v pondělí, do středy jsem ranky čistila a v pátek najednou pod kůží na krku velké ložisko hnisu(a to si v pohodě nechával dát obojek), operace, dreny 2x denně čistit a tři neděle antibiotika, vypadalo to také na odumřelou tkáň, ale to se pak zlepšilo, takže nic neodpadlo a nemuselo se řezat. A to měl jen čtyři tečky od tesáků.Takže si myslím, že neradno podceňovat, já podcenila a jak jsme dopadli.