Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pes - přelézá přes plot

Dobrý den, potřeboval bych radu, jelikož náš pes neustále přelézá plot (je to štěně[1 rok]) a nevíme co s tím, nepřelézá ho na jednom místě.

Díky moc za rady, nevěděl jsem, kam tohle dát.. :/

Bigla jsem tedy nemel, ale nekteri psi budou utikat porad.. Je to prirozene, obejdou ves, ocuchaji a oznackujou rohy a pomilujou harajici fenky.. proste musi byt pozemek oplocen tak, aby utect nemohl. Zni to asi hloupe a jednoduse.. ale zmenou granuli utekum nezabranite a za retez u boudy bych kastroval majitele ;) kluci obecne jsou proste do sveta, holky se drzi doma, ale zas to je obcas legrace, kdyz se hara a zahrada je plna napadniku;)

Ahoj.Ja mám taky Bígla,který prolézá dírou v plotě.At ji zadělám jak chci,vždy si udělá jinou.U těchle psů se tohodle jejich zlozvyku budeš blbě zbavovat.Co bych zkusil,tak to,že bych na ploty udělal nástavce zahnutý tak,aby mu bránili v přelezení.Ale vyskoušený to nemám.Ale třeba (neříkám,že to děláš)mlátit ho nema cenu.Seřežeš ho a za půl hodiny je tam zas.

Ale třeba (neříkám,že to děláš)mlátit ho nema cenu.Seřežeš ho a za půl hodiny je tam zas.

Tak hlavně nemá smysl mlátit psa, kterej se po útěku vrátí. Anžto pes si ve svým psím mozku vytvoří jedinou možnou poučku a to návrat=nářez, z čehož mu vyjde, že lepší je se nevrátit. Takže když mu to vysvětlit násilím, tak ho jedině musí zmastit někdo jinej než jeho pán a na cizím pozemku. Pokud třeba zdrhá k sousedům, dohodni se se sousedem, že mu to rozumně vysvětlí a ty jako majitel ho v tu chvíli přivolej a když se vrátí, tak netrestej (to už udělal soused) ale pochval. Párkrát si to tak při jeho útěku zopakujte....Podobnou metodou se dá pes i odnaučit nahánění zvěře. Ale pak jsou i psi, se kterejma prostě nehneš a budou zdrhat furt. Tam nezbejvá než si pozemek pořádně zabezpečit. Což by vlastně měl bejt stejně, i když pes třeba normálně nezdrhá.