Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyšetření trusu

Dobry den koupil sem si noveho hada na tera burze a pri vysetreni zdejsim veterinarem mi bylo doporuceno vysetreni trusu. Je to dulezite? Posilate trus na vysetreni u kazdeho noveho hada ci jineho tera zvirete? Predem dekuji vsem za odpoved :)

A had byl z odchovu, nebo z odchytu (importu)? Pokud import, tak bych vyšetření doporučila, hadi z odchovu jsou zanesení vším možným a nezřídka hynou brzy po zakoupení. Nicméně já mám z burz hady hned dva (cenchrii a gutku), oba odchov a nikdy žádné vyšetření neměli. Gutka má už skoro 13 let, cenchrie 3 roky a pohoda:)