Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatně svlečená špička ocásku

Zdravíčko, u gutky (kluk, 13 let), jsem si všimal, že v minulém svleku zřejmě nesvlékl celou špičku, a ta je nyní jakoby zdeformovaná, ještě po dnešním svleku na ní kus kůže zůstal a byl hnědá, chtěla jsem ji ve vaně odstranit, ale když jsem poté přišla, už byl na ocásku pahýlek a hnědá část nikde. Foto přikládám, ale je to na focení dost malé... je možné, že mu ten kousek ocásku upadl?:.(
Děkuji.

uschlá kůže uškrí koneček a ten potom odpadne což se tady stalo,lepčí už to nebude,namazat calciovou mastí,dermazulenem ,betadinou nebo něčím podobným,příště nenechávat zajíttak daleko,pokud se najde nějaký nesvlek tak hned namočit vodou ,jedlým olejem a svlěknout,pokud je toho víc tak je idealní krabice s rašeliníkem a nechat odmočit,většinou se to oloupe samo,mám gutky na hoblinách ale v každé nádrži mám krabičku s vlhkým rašeliníkem ,kdese hadi zdržují většinou pouze v období svleku nebo snůšky jinak leží na krabici v suchu