Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výbojka SunLux UV Mercury 80W R95

Už sem psal MadMikovi na obchod, ale než odpoví, optám se ještě tady. Hledám nový zdroj UVB záření do terária 135x55x50 pro vousatky (viz. příloha). Momentálně nemám peníze na předřadník a kompakt se mi už taky kupovat nechce. Dobrým řešením se mi zdála zmíněná výbojka. Zajímaly by mě její výsledky co se UVB podílu týče (nemá někdo informace ? ).
Když se podíváte na fotku v příloze, nepřehřeju terárium moc ? Nevím jak je to s účinností výbojky. Teď jsem měl vysledováno, že terárko vyhřeje na akurátní teplotu 40W bodovka + teplo z 26W kompaktu a 2x36W Lineárky - což je aktuální osvětlení. Bodovku a kompakt bych nahradil touto výbojkou.

Ahoj. Já teď kupoval SunLux UV 50W PAR30 do terárka D 152,5 x H 65 x V 65. I s předřadníkem vyšel v akci na 1744,-. Normálně vyjde kolem 2000,-. Na tu SunLux UV Mercury 80W R95 jsem se Madmika ptal a odepsal mi :
k "vousatkám" SunLux 50W - vytvoří vyhřívací místo s dostatkem světla a UVA/UVB záření. Ta 80W výbojka je proti tomu svíčka, lépe ji dát k nějakým druhům méně náročným na světlo.
Teplotu na výhřevném místě po tou 50tkou mám 44°C.

Právě v tuty klasický s předřadníkem docela věřím ... Ale jak říkám, pro následující půlrok potřebuju nějakej cenovej kompromis. O UVA mi až tak nejde, protože do dosvicuju lineárkama, spíš aby to byl dobrej zdroj UVBčka (nejlíp zdrojem UVB a bodovýho tepla zároveň). Tadle Mercury je dobrá v tom, že jede bez toho předřadníku no.

Co já vím,tak lampy mají určitě dobré uvb i po delším čase.Nemusí se měnit tak často jako kompakty.já osobne snima svítim jen 4 hodky deně,aby mi vydržely co nejdýl,páč většinu dne stejně svítí zbyčně.Zvířata je využívají většinou jen na krátkou dobu,jak se ,,nasvítí,, tak mažou pryč.