Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva nádherná krmení

Vím, že tu někde bylo forum už s podobným tématem, ale tam bych se odpovědi asi nedočkal. Mám doma cca 7cm Nádherňačku a nejsem si jistý dávkováním jídla. Krmím převážně žížalama a želva se chová dost nenažraně a já jí nechci dávat přiliš velké množství ale ani málo. Kolik žížal by mělo mládě spořádat? Aby nebyla obézní ani podvýživená. Jsou to klasické žížaly, žadné velké dešťovky apod.

Osobne som pri veľkosti okolo 8cm prechádzal na krmenie obdeň. Menšie krm denne toľko, čo zožerú za cca 10 minút, väčšie stačí 3x týždenne. Dávkovanie potom nemusíš nijako riešiť. Ale pre zaujímavosť, dospelým korytnačkám dávam približne 20-25g na jedno krmenie.