Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená nechce žrát

Dobrý den,
máme červenou užovku, samce. Má tak 3,5 roku a 1,2 m. Má svoje terárium, kromě období, kdy byl úplně malý v něm žije při stálé teplotě a vlhkosti. Nezazimovávali jsme ho. Bohužel už pár dnů mu podstrkujeme myši, ale nežere je. Na svlékání kůže to nevypadá, to on je třeba od sebe odháněl. Ale teď takový laxní, ty myši po něm klidně hopkají a on nic. Když si jich nevšímá dlouho, tak je zase odebereme a dáme do jejich terárka. Jinak vypadá normálně. Děkuji za radu, s pozdravem H. Janišová.

Dobrý den mám stejný problém můj had též dříve přes den byl zalezlí a teď losí po teráriu myši ho nezajímají a nežral už 52 dní,ale jak už jsem četl od kolegů tak už nejsem tak neklidný.Nyní mě pouze zneklidňuje to,že muj samec se svlekal v pravidelných intervalech plus mínus týden,ale teď naposledy se svlékal před 15 dny,ale včera jsem si všiml,že opět začíná šednout a bude se zase svlékat.Což mě zneklidňuje.Muj sameček je též starý 3,5roku a velikost je 1,25 m chovám ho ve stálých podmínkách 24 stupňů a stálé vlhkosti mezi 30 až 40% a při svleku jednou denně rosim tak se vlhkost zvedne.Podestylka jsou bukové stěpky dekorace větve z kroucené vrby skalka na schovaní a miska s každodenní čerstvou vodou.Též nechybí topný kámen 10W a výhřevná uv žárovka 50W v otočeným květináči.Jako hlavní osvetlení používám zářivku 18W 60cm délka.Terárium je vlastní výroby z osb desek v předu prosklené šoupací skla šířka 100cm hloubka 45cm a výška 65cm.Tak co myslíte proč se opět po 15 dnech má snahu svlékat.Předem děkuji za odpověď.P.Vajs