Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím za jak dlouho se z housenky stane brouk ?

Už jsem se zde na podobnou otázku ptal, ale nebylo mně odpovězeno :/
Dotaz tedy zní, za jak dlouho se z tohoto (housenka) co je v příloze stane brouk ?
Našel jsem jí/to při okopávání zahrady před cca. 20 dny.
Má 5,5 cm a je tlustá jako malíček, podle kamaráda to je larva zlatohlávka, ale mám jí v teráriu u mnohonožky už asi 3 týdny, a z rašeliny nevyleze. Vím jen že žije, protože jsem se na ní díval cca. před 3 dny, ale hned zalezla zase do rašeliny a nevylezla :(

Děkuji za odpověď.
Richard M.

Podle mě je to ponrava chrousta na wiki se píše:
Vývoj do dospělosti trvá čtyři roky. Dospělci se objevují koncem dubna nebo v květnu a téměř okamžitě se páří. Po dvou týdnech dospělosti samičky začnou klást vajíčka, která zahrabávají 10–20 cm do země. Jedna samička může naklást až 80 vajíček. Larvy se začnou líhnout za 4–6 týdnů. Larvy (neboli ponravy) jsou aktivní pouze na jaře a v létě a v zimních měsících přezimují 20–100 cm pod povrchem. Žijí v zemi 4 roky (v chladnějším klimatu až 5 let), dokud nedorostou velikosti 4–5 cm, pak se na podzim zakuklí a na jaře vylézají opět dospělci.