Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkubace vajec u Blavora Žlutého

Zdravim všechny
Chtěl bych se zeptat jestli tady někdo nemá zkušenost s inkubací vajíček blavorů?
Dneska jsem přišel z práce a v terárku na mě čekalo 16 krásných zdravích vajíček.
Dal jsem je do inkubátoru ze dvou třetiun do vermikuliltu,při teplotě 27°C a vlhkosti mezi 70 a80 %
Zajímá mě jestli je to takhle všechno v pořádku,nebo mám něco změnit.
Hlavně co se týče vlhkosti,jestli má být spíš sušší vermikulit a vyšší vzdušná vlhkost nebo naopak.
A jak daleko dát vajíčka od sebe? Mám jen malí inkubátor a mezery mezi vajíčky jsou tak 1až 2 cm.
Za případné odpovědi všem předem děkuji.

blavory- jak evropské Pseudopusy, tak asijské Dopasie (dříve Ophisaurus) jsem inkubovala při kolísavé teplotě jen v krabičce na terárkách, v přiměřěně vlhkém vermikulitu (aby z něj netekla voda) a živém rašeliníku a vždycky se bez potíží vylíhli. teplota u Pseudopus 24(noc)-28-30°C (den), u Dopasia s nočními poklesy na 18°C a denní teplotou do 27°C. Doba inkubace byla celkem krátká, u Dopasií 36-40 dní a u Pseudopusů 48. JInak inkubace snad ani nemá žádná specifika, myslím že se při uvedeném způsobu inkubace, jak psal tazatel blavoři taky vylíhnou...