Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python Regius - Křečci x Myši

Mám dotaz ohledně potravy pro krajtu, mám podezdření, že se rozmlsala jen na křečky. Už přes měsíc jí dávám myšku, ale nikdy si ji neveme. Křečka vzala vždycky hned, ale i myšma jsem krmil a brala bez problému. Ted chce jen křečky a já si nemohu dovolit kupovat křečky za 80Kč ze zverimexu. Doma mám svůj chov myšek tak bych rád ji přiměl na tuto potravu. Hrozna tlačí myši furt, ale nestíhá to sám sežrat. :D
Vím že krajty jsou dost vybíravé, že jim někdy záleží nejen na druhu hlodavců ale i na barvě a pohlaví. Přece se tato rozmlsanost musí nějak prolomit,

Je možný se snažit podávat dál myši, nechat ji hladovět a doufat že ji hlad přiměje začít žrát myši ?
Nebo je možné že by žrala jen křečky a klidně by i chcipla hlady?

Díky za odpovědi.

loading...

Tyjo asi to musíš zkusit, mě taky nad tímhle varovali když jsem jí chtěla koupit něco na chuť. Zatim to ale vždycky bylo tak, že to moc neocenila, nejradši ze všeho má potkany. Cokoli jinýho co sem jí donesla tak buď nežrala nebo sem jí to cpala dva tejdny. Kromě potkanů žere ještě myši (co kupuju když nemaj potkany) ale teda zezačátku po nich skákala hned a dlabala to jak šílená a teď se klidně hodinu rozmejšlí a pak to teda líně zbodne. U myší mi to neva, prostě jí tam nechám, ale ještěže mi nedělá tyhle cavyky i s potkanama, který bych se tam bez dohledu nechat bála. A konkrétně před křečkama jsem dostala pár varování, že ty hadi sou pak mlsný.:/

Toho se právě bojím, křečci stojí 80kč, nemám kde jinde je sehnat než ve zverimexu. Chov křečků se mi moc začínat nechce :(

Počkám asi teda ještě týden, kdyžtak asi budu muset ustoupit taky :-/ Ale radost s toho nemám.

Asi by si mal porozmyslat nad chovom krmnych skreckov ;)
Z osobnych skusenosti s regiuskoumozem povedat, ze potvorka zrala mysi dokym som jej neskusil dat potkana. Odvtedy mysi neberie.
Inak tie skrecky, to boli dzungaraky? Tie su totiz pre reginu prirodzena potrava a importy casto nic ine ani neberu.

Ano džungarské, chov se mi moc rozjíždět nechce křečci jsou kousavé svině. A nemnoží se tak jako myšky. Dřív právě brala i myši. Před měsícem sem jí dal nějakého zmutovaného 100 gramového džungaráka. Jestli od té doby chce samé takové macky tak se bojím o její budoucnost :-D

No tak to sme doma :)
Najschodnejsia cesta by bol prave ten chov skreckov, sice sa tak nemnozia, ale pre jedneho hada to asi problem nebude. A hlavne nesmrdia ako mysi ;)
Este by si mohol skusit mastomys, tiez prirodzena potrava a cenovo by mala byt dostupnejsia (predsa len sa bezne chova ako krmny hlodavec) ako dzungarak.

Ony to už teda holata nebyly ani nejsou, ale už osrstěné mastomyši nebo skákavky jak chcete. Já to nějak neřeším. Ony mastomyši jsou přeci jen trochu větší než myšky. Já jen chtěl říct, že i při rozmanité skladbě si zatím nevybírá. Takže opravdu záleží na jedinci. U potkana jí to trochu déle trvalo, ale pak vzala i toho.

No, mně zase mrtvoly moc nechtěj. Jakmile se to přirozeně nehýbe, tak do toho moc nejdou. :-) Ale tak není nad to odzkoušet cokoli.. Co jsem u svých mimin vypozoroval, tak preferovaly spíš větší kořist (ono dávat myší holata i jako první krmení reginám je vcelku nesmysl - minimálně skákavky, přeci jen jsou tahle mláďata hodně robustní).. V roce už dávno nežraly myši, ale potkáňata (jak už tu potvrzuje i krutopřísnice :-) ) Co se týče rozkrmování křečkem - mně se jedna regina na džungarovi rozjela. Osobní zkušenost s "rozmazlením" a následným odmítáním myší, či potkanů nemám. Nenabízel jsem ty džungary nijak pravidelně. Nicméně jedna regina dlouho odmítala potkany a tak jsem ji dával x myší najednou.. Už se ale chytla (zajímavé bylo, že na bílých potkanech - na ostatní nereagovala - třeba náhoda) nu a dnes loví potkany v pohodě.

mě WF regíny chtěly celkem často jenom křečky nebo pískomily. Odchovovým to bylo naopak celkem fuk, ty žraly cokoliv. Křečky občas dostaly taky, ale nijak se po nich nezmlsávaly...to některé ty WF se mi naopak nedařily přesměrovat na myši a striktně vyžadovaly křečky nebo pískomily.

Tak sem asi přišel nato proč nechtěla žrát. Vždy sem krajtu před krmením vytáhl z úkrytu na krmení. Bál jsem se že když myš zaleze k ní do ukrytu tak ji ublíží pokud si ji nevezme. Ale opak byl pravdou dnes jsem jí nechal v ukrytu a hodil do terarka živou myšku. Tak rychlou akci sem snad neviděl. Regina vyletěla z ukrytu a hned zautočila.