Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Achatiny-potrava

dobrý den,
koupil jsem si na burze achatiny a na jedné webové stránce se psalo že mohou i např.:vařená vejce a těstoviny, psí suchary, sýry a tvarohy. Rád bych věděl jestli je to pravda.
Děkuji za všechy obpovědi ;-)

Navíc mají něco jako šestý smysl-co pro ně není jedlé, to nesní..

Tak na to se fakt nespoléhej...zvířata mají vytvořené záchovné mechanismy na to, co se vyskytuje přirozeně v jejich prostředí. Ale to, co se tam nevyskytuje, tak na to je evoluce nevybavila. Proto se Achatiny stejně jako další zvířata bez problému nacpou polystirenem nebo starým umělohmotným kobercem.

Co se týče toho zkrmování

vařená vejce a těstoviny, psí suchary, sýry a tvarohy.

tak Achatiny sežerou prakticky všechno, taky jich člověk v přírodě najde nejvíc na smetištích...jenže pokud chovatele nemají dost rozumu a dávají zvířatům všechno co žerou a pak se divěj že zvířata jsou nemocná, tak je to pak těžké...pak se nejde divit, že šnekům vyhřezávaj volata atd. Když už chceš šnekům přilepšit třeba po snůšce, dej jim rači zabité myší hole, než tyhle srágory. Třeba co se týče těstovin a mouky, tak ty Achatiny vůbec neumí trávit.
co se týče toho krmiva, tak tady je na to článek...je to zhruba uprostřed