Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Testudo Hermani ve venkovním výběhu.

Ahoj všichni,
mám dvě hermanky, asi rok staré, ve venkovním výběhu. Při tom počasí, které momentálně panuje (v noci cca 8-10, přes den max 15oC), už týden nevylezly z boudy a nejdou se ani nažrat. Mám to nějak řešit (vzít je zpět domů do tepla ....) ?.
Díky za odpovědi.

Dobrý den,
já mám taktéž hermannky venku - jsou sice o rok starší, ale to teď není podstatné. Není divu, že v takové kose nevylézají a nejí a neřešil bych to. Jejich organismus se teď nachází v útlumu, a kdybyste je dal domů, tak by z toho měly akorát teplotní šok. A uvidíte, že jakmile se oteplí vylezou ;-). Navíc počítejte i s celkově nižší aktivitou nwž v terárku, kde má to její pravé přirozené "léto", takévé, které má ve své domovině, kterému se naše léto nemůže rovnat...