Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Testudo horsfieldi- chov více jedinců pohromadě

Dobrý den,je možné k dvouleté nejspíš samičce želvy čtyřprsté přidat do terária dalšího želvího společníka?O rozmnožování mi nejde.Je možné přidat i jiný druh nebo raději stejný a stejné pohlaví nebo je to jedno?Děkuji za radu
Změna předmětu, původně: Testudo horsfieldi (Aurifer)

loading...

Ano expert nejsem proto píšu nejspíš samička.100% si jistá nejsem tak tu nebudu dělat odbornici,ale jinak já osobně myslím že to samička je.Žádný zkušený z nebe bohužel nespadl,proto se zakládají různé poradny ne?Jinak děkuji za odpověď.Nechci to hrotit,ale ráda bych si ještrě jednu želvičku pořídila.

Já se vůbec nerozčiluji a za odpověď jsem Vám děkovala.Vím že u mladých želv se to poznat nedá 100% až v dospělosti,jen jsem si myslela že je to spíš samička ale hádat se samozžejmě nechci už z toho důvodu že opravdu nejsem odborník.Ta odpověd mě samozřejmě zaujala,proto jsem psala že to nějak hrotit nechci že jen bych si přála ještě jednu želvičku,ale měla bych zájem o t.hermanni ale psal jste že druhy nikdy nemíchat a i kdyby byli stejný že bych se musela trefit aby to byli obě samičky že by mohl být problém,tudíž nechci exerimentovat a pokud bych uvažovala o druhé,bylo by asi lepší volit umístění zvlášt do terária,což zatím z důvodu prostoru budu muset teprve domyslet,chováme také krom želvičky také guttatku a křečka:)

Celkově není vhodné míchat druhy a už vůbec ne t. horsfieldi a t. hermanni - sice se spolu, myslím, nepáří, ale potřebují jiné podmínky - horsfieldka potřebuje větší sucho a v tom Vám bude hermannka strádat, nebo naopak...

No jestli tedy můžu poprosím ještě o pár rad ohledně vlhkosti substrátu.U želvy zelenavé se doporučuje vlhčit hlavně kout na spaní aby měla zdravý krunýř a nikde nemohu najít info jak je to právě u horsfieldek.Někde píšou že nevlhčit vůbec,někde jsem se dočetla že chov je stejný jako u hermannek,což si já nemyslím.Nevlčím tedy pravidelně ale občas substrát proliju.Jinak má sepiovku jeko zdroj vápníku.Také se zeptám na Váš názor,bylo mi řečeno že je zbytečný používat uvb když je v letních obdobích na slunku a i terárium má na denním světle.Jako zdroj tepla má bodovku.

Nutnost spaní ve vlhku platí i pro stepku. I v kazašské stepy padá rosa a pod drny, kam se želvy zahrabávají
je VLHKO. Stepky spíše hůře snášejí déletrvající vysokou denní vlhkost- sychravé počasí). Zase jim nedělají problémy velké teplotní rozdíly den/noc.
Sepiovka je dobrá na obrušování zobanu, ale nemá ideální poměr Ca a P (vápníku a fosforu). Klidně ji po terku
nadrobte obyč. vaječné skořápky. Vezme si, když bude mít potřebu.
Jestiže je od jara venku a pak zimuje, tak UVB nemusíte řešit. Jestliže nezimujete, pak přes zimu je UVB potřeba.
prostudujte si http://www.zelvy.wbs.cz/Zakladni-potreby-zelv---.h tml
a pak hned Zakladni-potrava.html
budete-li se řídit tam uvedenými zkušenostmi, bude vaše želvucha zdravá a spokojená