Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Časté vyměšování strak

Dobrý večer mám dotaz.Dostala se nám možnost chovat straku a však je jeden problém že se prý velmi často vyměšují je to pravda? Mě osobně by to tolik nevadilo ale tento zádrhel trochu trápí ostatní doma.Tak se chci zeptat jestli je to pravda?
Dopředu děkuji :-)

Je to u krkavcovitých ptáků obecně naprosto normální...zkus jí dát plody černýho bezu a schválně stopuj, za jak dlouho začne srát fialový hovna. Pokud se chystáš mít straku v bytě a samotnou(snad se mýlím), pak to není ani náhodou dobrá volba. Nejen kvůli tomu jejich častýmu a poněkud nevábnýmu kálení vždy, všude a na všechno, ale i fakt, že potřebují značnou pozornost, protože jsou to velmi inteligentní ptáci a občasné "pohraní" si s nimi jim skutečně nestačí - je to podobné, jako s velkými papoušky. Také vyžadují prostornou venkovní voliéru.

Osobně mám straku v bytě a je to úplně v pohodě. V životě už bych nešel do jiného ptáka. Maximálně kavky.
K tomu vyměšování, je to asi jediná věc kterou ji nenaučíš. V případě, že máte koberce je to horší, v kuchyni a v chodbě(kde je klec) máme lino. Takže za pul hodiny co je puštěná třeba musíš jít a utřít dva až tří šplíchance, ale to není tak hrozný.

Tak na povolení se neptal. Samozřejmě je potřeba. Vy, já a spousta lidí odsud ví, že je povolení potřeba, ale další spousta lidí ani nepozná že tam má straku a zbytek neví, že je na to potřeba povolení. Tak to vidím já.

Sedává nám po paroží, ale ještě se mi nikdy nestalo, že by nasrala na zeď.