Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta zelená - terarium/chov

Dobrý den, je možné v takovémto terari chovat krajty zelené. Jednalo by se o 2 samice a 1 jednoho samce.
2 samice, jedna žlutá, druhá červené + zelený samec.
Zajmalo by mě jestli je možný chov ikdyž budou například samice Jaya Pura samec sorong, aru, nebo obráceně.
(terarium 100cm široké)
http://imageshack.us/photo/my-images/818/terariumk rajta.jpg/¨
(foto teraria)

loading...

aha, ale právě to mi jde:.(. Nevím jak to funguje u krajt zelených. Ale odkoukal jsem to. Viděl jsem jak chovajHroznýšovce duhové, v jednom terariu 2 samice a jednoho samce, řekl jsem si proč to nezkusit z krajtou zelenou. Jestli je to možné nevím, proto se ptám.
CO se týče terari. Je to zatím hrubá stavba z osb desek, takže pozadí a dekorace tam ještě není, stejně tak větrání. ale mám to kompletně nakoupení od lucky reptile, mlhovač super fog, rosící zařízení super rain, a vetrák. chci, aby to vypadalo co nejlépe. Teraraium bude vlastně hned proti tobě když vejdeš do baráku, (nepočítám verandu) tak chci, aby to trošku vypadalo, stejně tak i barevné kombinace hadů, zelená, žlutá červená. Ale to bude také samozřejmně záviset na aktuální nabídce a pohlaví zvířat.

Hej mozes, napadat sa nebudu, skor pri krmeni oddelit! zlta ,cervena..zeleny..predpokladam ze ide o "neprefarbene" jedince, rozneho veku, formy vobec vies? Asi raritne, napr.kofiau, ktore ostavaju "dlhsie" zlte,alebo z "casti" zlte stale nejde..:-)

Ano, to jsem si myslel, při krmení alespň jednoho vytáhnout, viděl jsem krmení páru krajt zelenách obou v jednom terariu, možné to je, ale moje zkušenosti nejsou takové, abych si to troufnul.
Ohledně těch forem. Já se v tomto moc nevyznám. Co se týče samic, ty můžu koupit od jenoho chovatele. Dám příklad zde bych koupil 2 samice, jednu červenou, jednu žlutou, nebo obe červené. http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/inzerce/r/d etail/1999062/krajta-zelena-morelia-viridis-jaya-p ura/

A například zde samce http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/inzerce/r/d etail/1991033/krajta-zelena-morelia-viridis-sorong / .
DÁVÁM TO POUZE JAKO PŘÍKLAD!!
Majtele jsem nekontaktoval, dal jsem to jako příklad, myslel jsem tím, že budu hledat a schánět.
co se forem týče, v tom se moc nevyznám tkaže zkrátka nakoupím co zrovna trh bude nabýzet.

Já bych byl nerad, aby to vypadalo, že za každou cenu musím Animalsovi odporovat, ale i tady v tom vlákně bych si dovolil (maličko:-)) nesouhlasit.. Já (ačkoliv co se chovu viridisek týče nepříliš zkušený chovatel:-)) bych v chovu několika kusů dohromady viděl proti chovu zvlášť spíš nevýhody než výhody.. Tou první bych řekl že je možnost předčasného páření - u morelií nic neobvyklého, samici to většinou zku*ví. Jako druhou nevýhodu bych uvedl naopak nezájem samců o samice připravené k páření. Samci si na samice zvyknou a nemají o ně zájem. Chovem zvlášť se k páření naopak stimulují, po připuštění samců k samicím o ně většinou okamžitě jeví zájem. Ony si tyhle dvě věci docela odporují, ale ani jedna z nich není, když nastane, určitě příjemná.. Poslední věc, kterou bych uvedl je agresivita samců vůči sobě (a to nejen při krmení), ale to v tohle případě nehraje roli, takže asi tak. Ono když se podíváte na weby těch světově známých a proslulých chovatelů, tak nikdo z nemá v teráriích umístěno více chovanců (krom teda toho období páření) a určitě k tomu mají dobré - chovem a časem odzkoušené - důvody;-):-)

Zajmavé :-D
Tak znovu, chov těchto hadů, je možný v takovémto počtu i v takémto terariu, ale co se rozmnožování týče, pokud neproběhne stimulování podmínek zřejmně k páření nedojde, a to i tak není 100%.
Ještě se zeptám, to o tom páření a zajmů samců. To je psáno obecně, nebo konkrétně u Krajt zelených?
Psal jsem o tom, že jsou chování Hroznýšovci dohový v teráriích společně 2 samice a jeden samec, kde množení porbíhá. Je možné, tedy místo krajt zelených dát do teraria např. krajty kobercové nebo psohlavce ať už zelené či orinocké?, a to ve stejném složené 2 samice jeden samec? Změní se chov nějak?
Nebo když se do teraria dá jenom jedna samice a jeden samec, nepříbuzný pár, který spolu bude vyrůstat od mala konkrétně u krajt je možné páření?
TROŠKU KOSTRBATĚ NAPSÁNO :-D kdyby jsi to nepochopil nějak to rozvedu

Ahoj no nechcu se Vám do toho montovat jsou tu odpovědnější!Ale:1-pokud někdo napíše 1 červená 2 žlutá(předpokládám ,že se nejedná o spešl)+zelený samec tak Vám nevím holky jsou tůto baby-samec zelenej-může být klído nerudnej adult:-D...2-pokud jsou takhle malé rozhodně já osobně bych je do takového velkého tera nefouk jak píše Honza naši i světoví TOP chovatelé maj po 1 ks v tera z mnoha důvodů léty odzkoušeno;-)