Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém - zalepená tlamička

Dnes jsem si všimla, že má moje regina (samec) zvětšenou tlamičku, jakoby oteklou. Tak jsem se podívala blíž, nejdřív to vypadalo, jak kdyby měl tlamu plnou lignocela, ale to jsem se spletla. Spíš to vypadá, jak kdyby ji měl zalepenou uschlou krví :-( Tlamičku neotvírá, jen jazyk vystrčí. Přikládám fotku. Nevíte někdo co s tím a co to může být?? Jsem z toho nějaká rozhozená, on totiž často leze v horní části terária a několikrát i spadne, tak nevím, jestli třeba nespadl, uhodil se a díky tomu mu začala téct krev. Předevčírem jsem dávala malou myšku a bylo vše ok. Prosím poraďte mi :-(

tomu háděti jako první vyměň substrát, on lignocel je bohužel dost často příčinou různých problémů na sliznicích i jinde. To jako 1....jako druhé hada nech půl h namočeného ve vlažné vodě a pak mu ty krusty zkus opatrně odstranit třeba tím uchošťourem, aby bylo vidět, co pod nima je. Ranku vydesinfikuj peroxidem vodíku, normálně tím co koupíš v lékárně pro lidi. betadinu na sliznice nedávej...jinak samozřejmě nejlepší bude hada vzít co nejrychlejc k veterináři, co rozumí plazům.