Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta kralovska - krmeni po delsim pustu

V lednu koupena na burze (st. ca 8mesicu, ca 600g a 80-90cm). Terarko (80xx40x50, buk pak lignocel, vlhkost 60-80% dle roseni). Behem prvnich 6-8 tydnu 2x lehce vylucovala. Pred 10 dny se zacala svlekat - hodne potrhane - jeste ji zbyva kousek na hrbetu. Pred 2 dny poprve zrala - mys.(od toho ledna ji byla ca kazdych 10 dni nabizena mys a nebo i mastomys, ale nezrala)

Kdy mam cekat a zhruba v jakem mnozstvi kaleni? Za jak dlouho zase krmit?

8 měsíců a 600g + 90cm? To je celkem macek né? Já mám zruba taky 8-9 měsícu a má 350g - 65 cm.
Jinak ten zbytek kůže se jí pokuste odmočit jinak to bude dělat problémy.
Nabízejte myšku třeba každých 10 dní pořád a uvidíte jestli drží hladovku nebo si ji vezme, když se bude svlékat tak 2 dny po svleku nabídnout myš. Pokud si nevezme živou myšku je dobré nabídnout myš zabitou mě se toto osvědčilo.

prodavajici nam sdelila ono stari (8-9mes) - doma jsme ji pak asi po 7 tydnech zmerili a zvazili. Spise mi pripada hubenejsi nez macek. - Ikdyz hned po pozreni te mysky mi manzelka nechtela verit, ze ji sezrala, protoze na ni nebylo nikde videt, ze by byla nekde sirsi.

(Zabitou mys bych musel vzdy vyhazovat. Neni mozno ji u nas skladovat.)

Ta mys co 10 dni by mala byt OK, len teraz dufat, ze nebude v poste pokracovat.
Samozrejme hada dozvliekat (mne potvora dokaze tu zvlecku zmasakrovat aj pri 90% vlhkosti), na nejaku pol hodinu do vane s vlaznou vodou a potom len tu kozu zotriet dlanou.
Bobek mozes cakat za nejake 2-3 tyzdne.

jeste bych mel dotaz, ktere z tech hlodavcu je nejmene "smejdici"? Protoze ta mys pokazde v terarku zacala budovat chodby, furt neco prenasela a co mne nejvice stvalo - porad rozkousavala polystyren, ktery je opiskovany a tvori zadni dekoraci.

Velikostne by to melo odpovidat asi dospele mysi - s tou mela velky problem pozrit (neumela si ji pridrzet telem ve smyckach a furt ji tlacila zadkem oproti sklu ci vlastnimu telu), kdyz ji mela pulku v krku tak ji vyplivla a sla na to znovu. Nakonec ji do sebe nasoukala, kdyz se vzprimila jako kobra a gravitacne si tu mys "dotlacila" do sebe celou.

tak jsme s manzelkou odmaceli a otirali tu kuzi a bylo to nekonecne - asi 20minut. Nechtelo to moc dolu; krajta se do vody nechtela nechat moc dat polozit (mela to za krkem). Nakonec vysilenim rezignovala a uz se tolik neprala.

Pripada mi nejak aktivnejsi v pohybu, predtim tech 5 mesicu se v terarku pomalicku pohybovala a tedka zacala i rychleji smejdit hlavou. Muze to byt hladem??

Predtim tu mys sezrala odpoledne, kdyz celkem neobvykle vylezla pres den z klady. Mam cekat az zase pres den vyleze z klady, nebo dat v noci (ca v pul desate), kdy celkem prvidelne vyleza z klady a povetsinou ocekava, ze ji pustime na prochazku z terarka??

To dozvliekanie ste zvladli, tak pohoda. Pre buducnost, hada vzdy skontrolujte hned potom, ako v terku najdete zvlecku, ak ma na sebe este nejake kusy, hned do vane.
Osobne to s reginou riesim tak, ze hada drzim celi cas v rukach (citi sa snad bezpecnejsie, netusim...), predsa len nieje to retik ;)
To smejdeni, to moze byt teplotou.
Krmyl by som v noci, predsa len, je to nocny had. Kludne okolo osmej, to by uz mal byt hore.
Ta moja potvora obycajne lovi z krytu, proste caka ako sklipkan, kym jedlo nepride dost blizko a potom sa po nom hodi (ale to moze byt individualne), tak na kompletne vylezenie by som necakal.
Inac zelam vela stastia s chovom :)