Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lampa UVB 70W HID Flood Solar Raptor

Dobrý den,
předem se omlouvám za zakládání nového vlákna, ale nenašel jsem vlákno, které se zabývá UV výbojkami Solar Raptor...

Teď k věci - chci se udělat další terárko pro želvy. Bude umístěno (díky nedostatku místa) nad stolem, ve výšce cca. 150 cm (dno terárka bude v této výšce). Bude z durelis desek a na dně bazánková fólie 1 mm, aby deska netrpěla... Proti prohnutí tam samozřejmě bude ochrana a zavěšení bude provedeno 2 - 3 způsoby, kdyby náhodou jeden selhal, ať je v záloze druhý... Teplota v místnosti je trvale 23°C a větrání bude zajištěno dostatečně. Vnitřbí rozměry budou (Š x H x V) 150 x 60 x 60 cm. Abych vás nezatěžoval podrobnostli, které nejsou tak důležité, přejdu k otázce - myslíte, že do tohoto terária mohu umístit UVBlampu 70W HID Flood Solar Raptor? Jde mi o to, jestli se nebude terárko přehřívat. Pokud bude totiž pod lampou 45°C (tedy "léto"), nemůžu mít v té chladné části víc než těch 23°C, takže potřebuju, aby už lampa neměla na chladnou část vliv, takže jestli není moc silná... Jinak lampa (objímka) bude cca umístěněna cca. 30 cm od kraje, tedy 120 cm od druhého kraje. Z toho plyne, že potřebuju, aby mi teplotně ovlivňovala maximálně plochu do vzdálenosti 1 metr...
Děkuji

P.S.: Chci právě tuto lpmpu ze série Solar Raptor, protože má nejlepší plošné pokrytí UV zářením...

Děkuji, snad se to přehřívat nebude. Větrání budu mít vyřešeno tak, že pod dveřmi bude sítko (podélné) a 1/2 stropu bude odkryta.
To VilemC: Bede tam ještě osvětlení a to ks trubicových zářivek po 18 W.

Mám jí v o něco větším terárku 180x60x70 a opravdu na tu druhou stranu už moc zahřívat nezvládá.

Pokud to už na druhé straně u terárka s délkou 180 cm moc nezahřívá, tak se to pravděpodobně u 150 cm terárka zahřívat bude... Byl bys, prosím, tak hodný a změřil bys teplotu 30 cm od kraje tvého terárka (tedy, jako kdyby bylo dlouhé jen 150 cm), ať vím, jestli ano, či ne... Popřípadě budu muset koupit tu Sun Luxu... Děkuji mnohokrát

Na testudo marginata. jako želví stůl - nad tím jsem uvažoval, ale tím, že dno bude asi ve výšce 2 m, už tak budu potřebovat k manipulace schůdky, natož pak ještě nanipulace zvrchu... Každopádně to zkusím proměřit, jak by to vyšlo...

ve výšce cca. 150 cm (dno terárka bude v této výšce)

Tak jak teda ? :-), Nemusel bys řešit pak ty teploty, pod zdrojem 35° na druhém konci pokojovka ...
ale nepsal jsi, že máš zahradu ? Pak tohle tak akorát pro marody, bo nezimující mimina a na to ti stačí bohatě výška 30 :-)
Jestli nemáš možnost zimování, tak jdi třeba do elongát...(když uhlířky budou v zimní zahradě ...)
Nějak se v tvých záměrech neorientuju, sorry :puff:

Jo tak těch 150 cm... Něják jsem to nevychytal... Zahradu mám a mám i možnost zimování (ale až starší želvy, ne mimina). Venkovní výběh je samozřejmostí. Výšku jsem volil takovou, protože straště rád dávám hodně substráru (želvám se to líbí), a to i 20 cm. Pokud mají želvy v terárku "léto", tak praferuji teplotu pod lampou cca 40°C (dle pozorování to želvám vyhovuje, takže to nechci měnit). Nakonec jsem to ještě změřil a zjistil jsem, že mi prostor dovolí terárko protáhnout ještě o 20 cm, takže proč toho nevyužít a celková délky dety bude 170 cm, tak to bude v pohodě...
Nezám druh želv "elongáty", mohl bys mi, prosím, napsat přesný název, ať si o nic něco přečtu? Uhlířkám bude věnována ona zimní zahrada. Takže mé záměry: margináty v závěsném teráku, uhlířky v z. zahradě a pak chci ještě tornierky, ale už nevím, kam je nacpu (Asi budou obývat terárko na stolku v koutku zimní zahrady, mělo y to vyjít, pač nejsou moc náročné na prostor...)

tady je má Petr60želv, myslím že i MH. a asi pár dalších lidí - článek o chovu psal na fauně PH
http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/clanky/r/de tail/6055/indotestudo-elongata-blyth-1853/

velikostně podobné, bez Citesu (ač budou brzo raritní), nezimují...

pak chci ještě tornierky, ale už nevím, kam je nacpu (Asi budou obývat terárko na stolku v koutku zimní zahrady, mělo y to vyjít, pač nejsou moc náročné na prostor...

na prostor sice ne, ale na papírování zato tutově -( po novu - testy paternity :-(
jinak chov není pro začátečníky úpně snadný (inkubace)

Tak ty želvy si časem koupím také koupím... Nevíš, prosím Tě, kolik tak stojí mládě (na internetu jsem našel, že 365€, což je cca 9.000 Kč... Pokud je to pravdivý údaj, tak to je dost velká pálka (když počítám min. 3 ks, tak skoro 30.000 Kč...) ::)