Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SunLux UV 70W alebo Arcadia D3 Basking Lamp 100W

zdravím, robím nové terárium pre chameleóna jemenského ( rohové - 5uholník, výška 100cm, hĺbka 50 cm ) a riešim osvetlenie..ktorá výbojka je podľa vás lepšie riešenie: SunLux UV 70W ( s predradníkom ) alebo Arcadia D3 Basking Lamp 80W alebo 100W ( bez predradníka ) ?? poprípade niečo iné, čo zabezpečí UVB, svetlo aj teplo..
ďakujem..

Kamarát mal problém s očami u pardalisa.Lampa sa dala vyššie a vytvoril "húštinu" z umelých kvetov ,kde sa mohol chamík podĺa svojej potreby skryť.Niekde sa tu o tom aj bavilo,preto možno Mike preventívne spomenul vysokú dávku UVB u tejto lampy.Nie všetci kupujúci totiž dodržujú doporučené bezpečné vzdialenosti lampy od zvieraťa.