Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podivné chování u Aspidelaps

Zdravím všechny.

mám párek Aspidelaps l. lubricus. Jsou docela v pohodě, až na občasné záchvaty. Začnou se divně vlnit a prolézat teráriem docela chaoticky,rychle, a otíraj se o písek a vše co maj v cestě, jako by chtěli něco setřít z těla. Dneska jsem jednoho odchyt a prolez mu šupiny. Roztoče ani kousky kůže na sobě neměl. Terárium maj zařízený jednoduše, pár kousků kůry, nějakej kořen, podklad písek. V pohodě žerou. Máte někdo podobnou zkušenost ?

první varianta je že maji parazity, nemusíš je ani postřehnout a pochybuju že si je nechal prolézat bílým hadrem.

druhá varianta je že chytěj semtam rapl(kobry mito semtam dělaj)a tak vztekle prolízají.

chce to vypozorovat jak často to dělaj.

krmim jednou týdně, hole nebo dvě, jak chtěj, samec teda moc nežere, ale to je asi u hadů takovej nekonečnej příběh. Větší aktivita při pátrání po potravě je samozřejmě normální, ale oni se tak jako kroutěj dost divně, otíraj boky a třou je o vše co jim stojí v cestě.

tak pokud nikde nenacházíš parazity a už sám jsi vypozoroval "jen když mají hlad".Jasný ne.Jinak by to dělali pořád a nebo už by si parazity našel.A pokud jsem četl správně krmíš holatama,takže prckové a ty někdy dívný způsob pohybu mají:-))a ještě když by něco zbodli:-)

mě se teda zatím svlíkaj bez problémů i bez rosení...rosím jen opravdu svátečně. Jinak Aspíci jsou prostě sem tam aktivní,u mě hlavně na večer a občas přes den...začnou prolízat terárko a norovat v písku...s narůstajícím hladem je samozřejmě takové chování častější...

Tak mě by hlavně zajímalo, čímže se Vám to "osvědčilo"? Jestli tím, že se po rosení bez problémů svlékají, tak to moc není ukazatel. Oni se totiž svlékají bez problémů i bez toho. netvrdím, že lehkým porosením jim nějak ublížíte, nicméně tito hadi moc se svleky problém nemívají... Ostatně je dost zřejmé s biotopu kde se vyskytují, že uvítají sušší prostředí, takže si myslím, že vhodné umístění mysky z vodou jim zaručí dobré podmínky i bez rosení. A jak jsem se ptal na úvod, rád bych znal, čím se to tedy osvědčilo, že pro Vás je lepší rosit než naopak?

Moji jedinci nebyli až tak moc žraví,ono už je to několik let zpátky a lehounkým zvýšením vlhkosti a snížením teploty se příjem potravy hodně zlepšil.žil jsem 5 let na jihu Afriky a měl možnost pozorovat je v přirozeném prostředí,kdy bylo sucho a po deštích.Je to jen můj názor a nikomu ho samozřejmě nevnucuji.Zvířata jsem měl vždy z odchytu a ne z odchovu,takže nedokážu posoudit.

A.l.lubricus už pár let chovám,a momentálně očekávám první snůšku. Nikdy jsem je nerosil,i když občas vylejou nebo vybryndají misku, neviděl jsem že by následně vlhké místo vyhledávali- absenci rosení nevidím jako problém ani při svlékání,nikdy neměli potíže . Pravda ale je,že mám v tera místnosti vcelku nadstandartní vzdušnou vlhkost.Občasné rosení ale určitě na škodu nebude,chce to ale cit a opatrnost-když dva dělají zdánlivě totéž,nemusí to mít stejné výsledky ;-)