Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená nakladla vejce

Zdravím všechny,
prosím o radu - Moje 3 roky stará užovka červená nakladla přes noc 2 vejce.
Nikdy nebyla se samcem, tak jsem torchu zmatený.

Stává se, že had naklade neoplodněná vejce? jaká je asi šance, že se z toho vylíhne hádě? asi nulová že? Je nějaký postup nebo něco, co bych měl svojí hadici poskytnout, aby byla zdravá, po tomto zážitku ?

Je nějaký postup nebo něco, co bych měl svojí hadici poskytnout, aby byla zdravá, po tomto zážitku ?

Hlavne je potreba pohlidat, aby samicka vykladla opravdu vsechna vejce a zadne v ni nezustalo. Idealne poskytnete kladiste (tmava bedynka s vlhkym substratem a vlezovym otvorem. Jen dve vejce je opravdu malo, zrejme v ni jeste nejaka budou, ktera by mela vyklast v nejblizsi dobe. Pokud by po kladeni odmitala potravu, je to obvykle znamka toho, ze v ni jeste nejake vajicko zustalo a to je potreba resit, jinak hrozi vazne zdravotni komplikace.

tak po dvou dnech vykladla další 2 vejce.. potravu dostala v pondělí odpoledne, po kladení. bez problému snědla myš.. ted tedy ale po tom znovu 2 vejce. Dal jsem ji tmavou, dlouhou bedýnku s vlhkým substrátem a celé terárium přykryl ručníkem, aby nebylo moc světla, aby na to měla klid a pohodu. je to správně?