Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem brachypelma smithi cvrčci

Ahoj,
před týdnem dostala moje brachypelma (mrtvého)cvrčka, který po dnu zmizel. Za pár dnů dostala dalšího(živého), který taky zmizel, ale nikde se neobjevily zbytky ani od jednoho. Posledních pár dnů se mi zdá, že má trochu tmavší zadeček a nohy. Může se připravovat na svlíkání a cvrčky si schovat? Nebo jí mám nakouknout do úkrytu jestli se tam náhodou nikde neschovávají(třeba, že by ten jeden hrál to, že je mrtvý)? Nechci jí zničit vybudované hnízdo. Díky moc :)

Zdravím. "Kuličku" tvoří už při požírání. Kulička je vlastně to co sklípkan nedokáže pozřít (kutikula). Občas je mám taky problém najít. Stává se mi to hlavně když ho po ulovení kořisti nechtěně vyplaším, tak se schová do úkrytu. Vždycky ji ale vynese ven. Kuličky jsou tvrdé a tmavě hnědé až černé. Na mokrém lignocelu se dost špatně hledají pokud člověk neví co má hledat. Najdeš ji neboj. Pokud máš podezření že se pavouk bude svlékat tak mu dej klid a nepředkládej potravu ;-)