Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem boa constrictor - mláďata

dobrý den, dnes ráno se mi narodili mláďata. Mám mláďata poprvé, proto potřebuji radu. Některá mláďata mají přetrhané pupeční šňůry od žloutků. Je to moc velký problém? za jak dlouho je mám krmit?
Předem moc děkuji za rady :)

wau, docela včas zjištujete :-). Krmeni bude až po prvnim svleku. To je u hroznu po cca 4 tydnech?? ale asi me nekdo opravi. S pupecnimi snurami neporadim.
edit: kdyz tak o tom premyslim, nemaji ty snury byt pretrhane?
a abych jeste poradil, při prvnim krmeni po svleku nejlepe nejaké holatko.

Nevím co napsat?! Mláďata se odtrhnou od pupeční šnůry ihned po porodu.Buďto sama nebo za pomocí chovatele.Po porodu je potřeba mláďata posbírat a opláchnout pod tekoucí vlažnou vodou a odstranit případné plodové obaly, odkrvené pupeční svazky a bílek.Někdy to může trochu krvácet.Králováci se svlékají cca okolo 14 dní,dumeriláci cca do 2.dní.Krmí se po svleku a nemusí to být ihned.Hole je nesmysl!Chce to skákavku,mladou osrstěnou myš.Některé dumeriláky je potřeba cpát (krmit uměle)Boa constrictor žerou skoro vždy sami.Nekrmit pravidelně,po nějaké době změnit krmná zvířata a naučit si hada žrát cokoliv.(myš,potkan,mastomyš,křeček,kuře,holub,mor če,pískomil,králík,křepelka,nutríe,kočka,káčata,.. ....)

přesně tak, s bécéčkama je zbytečné se takhle babrat. Mláďata uplně stačí vyndat z těch srágor, co s nimi vypadnou ze samice a dát zvlášť do terárka nebo boxu, jako substrát mírně vlhké utěrky, než se jim zatáhnou pupíky a svléknou se. Na krmení stačí menší myšky, přiměřeně velká mláďata mastomyší nebo co má chovatel doma v dostatečném množství, hroznám je to stejně vesměs uplně jedno.