Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z ekologie na Veterinu

Dobrý večer nebo ted když to píšu spíše dobré ráno :-D
Mám jeden dotaz třeba někdo budete vědět. :-) V září nastupuju na střední školu obor ekolgie na veterinu konkrétně jsem se nedostal a na chov cizokrajných zvířat mě jedna holka vyšoupla o 5 bodů ]:( chci se zeptat jestli se z té ekologie dá nějak pohybovat v tomto veterinárním směru máme tam 4 druhy chemie a biologii všechny 4 roky děkuju :-)
[mod]Změna předmětu, původně: Z ekologie na Vetrinu (cejna)[/mod]

myslím, že záleží spíš na vysoké škole... tam ti daj titul ... Takže není problém z ekologie jít na veterináře, zvlášť když tam bude nějakej základ chemie a biologie...

To je jen odhad, já sem v oboru elektrotechnika xD Ale i na FEL šli lidi z obchodky a podobně, takže není problém.

Chápu dobře, že chceš jít na VFU na vysokou nebo se pohybovat ve veterinářství po střední jako asistent? Co se týče vysoký školy, buď rád, že máš víc chemie a biologie než přímo střední veteriny, tam se na to dost kašle a ikdyž je člověk rozhodnutej, že tohle je fakt to co chce dělat, bejvá potom problém dostat se přes přijímačky. Na rozdíl gympláci, kteří mají chemči a bioly dost a ještě z ní maturujou, nebo kadeřnice, který mají samý jedničky a dostanou potom hromadu bodů u přijímaček mají obrovskou výhodu. Jedná se víceméně jen o přijímačky, chemie je jen v prváku, kde se po poslední změně kurikula jedná jen o zápočtovej test a ne o smrtelnou zkoušku, jak tomu bylo do teď. Biolu zkrátili na jeden semestr a je zakončená zkouškou, ale v zimáku tam jiný brutální zkoušky nejsou, takže pohoda... Horší je to potom od letňáku, kam nacpali docela těžký zkoušky. Ale jestli Tě čeká ještě celá střední, tak buď v klidu, na škole teď panuje docela vypjatá atmosféra a beztak po volbě novýho rektora a dalších událostech, který nám docela nahánějí hrůzu,se zase hromada věcí změní.
Jestli chceš končit maturou a potom dělat asistenta, tak se drž radši tý ekologie. Veterinářů je strašně moc a v asistentech jsou strašně vybíraví a při dnešní situaci na trhu práce jsou za práci asistenta vděční i studovaní veterináři. Ale jak říkám, zatím si užívej volnýho času a snaž se mít dobrý známky :)

Jen v okolí centra Brna je jich asi 70 :D :/ kdyby školu na 10 let zavřeli, nikdo by to ani nepostřehl... Škola produkuje moc veterinářů, který za nic nestojej, to sice jo, ale to je otázka komory a unie, jaký si nastaví pravidla pro studium. Zvířat je málo a navíc samí menší savci, tak se tomu přizpůsobuje i studium. Hospodářský zvířata tady nemáme, tak se okrádá i jejich výuka a kdo chce studovat a bejt profík co se třeba exotů týče, má docela hoňku už od začátku studia a musí toho stíhat i celkem hodně navíc a vzhledem k tomu, kolik lidí potom přijde s exotem na veterinu a když slyší částky za který se dělají různé zákroky, dost často si to rozmyslí, tak to potom nemá pro veta význam. Význam má ve více lidech rozjet speciálku přímo na exoty,kterou si potom lidi dohledaj, ale na to je zase krátký standardní vybavení, tudíž je to hroznej ranec zařídit ordinaci. Další problém je u nás vůbec sehnat praxi v tomhle směru a rivalita mezi vetama je obrovská, ono co se člověk naučí na škole nemá potom s praxí kolikrát nic společnýho :/ ... Takže moc vetů, málo práce, mizerný ohodnocení atd atd, to se potom uživí jen známí a rodinní příslušníci už fungujících vetů, kteří vedí, že práce bude, tak proč se extra namáhat při studiu? Není to jak to vypadá, bohužel :/

Já jsem moc zájem čr působit nechtěl o situaci jak to tu vypadá sem měl malou představu díky vám v tom mám ještě víc jasno.Já osobně bych se chtěl vrátit do PL ale taky nemám 100% jasno jak to tam vypadá ale řekl bych že o něco lépe ale co se týče dostupnosti bych to viděl na Dánsko tam sou obory toho typu dosti podporovány navíc dánsky mluvím plynule takže by neměl být problém ale času je dost...snad :-D

Tak tady spíš chce zjistit, jestli je šance udělat pak přijímačky - přece jen jsou školy, které připraví líp/hůř než jiné...

Takže by to asi spíš chtělo dohledat si, kolik lidí se dostalo na veterinu z podobné školy (touhle dobou bývají v novinách statistiky na tohle téma) - případně si najít někoho přímo z té tvojí konkrétní a poptat se ho - v tom by ti mohl poradit školní studijní poradce nebo jak se tomu říká.
(Protože i jednotlivé gymply mají požadavky třeba na chemii dost odlišný, tak bude lepší zjistit si to přímo)
A případně tomu ještě dopomoct včasným chozením na přípravné kurzy a podobně. (V době, kdy jsem si myslela, že se chystám na veterinu měly největší úspěšnost lidi z gymplů, jak je to teď nevím, ale určitě se na to dá připravit...)

Teda popravdě neznám nikoho, kdo by k nám přišel z jiný školy, než je gympl (teda aspoň co se UK týká, jestli je něco i na nějaký zemědělce nevím a jak je to s Jihočeskou univerzitou si taky nejsem jistá)... Takže to zase bude asi chtít přípravný kurzy a dělat trochu něco navíc... + je to magisterskej obor...

No, každá škola dělá přípravné kurzy, kde se soustředíš na to, co bude u přijímaček a tak. Já na ně teda nechodila, tak si nejsem moc jistá, kolik se za to platí a tak, ale asi to bude dost užitečný. Pokud budeš mít jasnou představu, že chceš jít na veterinu/biologii, tak se podle toho pak začít připravovat a nespoléhat jenom na školu... V případě té veteriny by bodla asi hlavně chemie.