Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nalezené holoubátko

Zdravím,

předem se omlouvám, že to s teraristikou nemá moc společného, ale tak nějak doufám, že si někdo bude vědět rady.
Jde o to, že jsme dneska našli malé holoubátko vypadlé z hnízda na cestě, o pár metrů dál už mlsně slintala kočka, takže skončilo u nás doma. Co se ptáků týče, tak jsem měla maximálně dvě andulky a zde mé "zkušenosti" končí. Holoubátko má okolo 15 cm a samozřejmě neumí létat. Máte někdo s něčím takovým zkušenosti? Za každou radu budu moc vděčná!

Jestli už je ve špičkách (začíná mu růst peří)tak si namočte na cca 2+ hod směs zrní - kukuřici, hrách,pšenici
i třeba proso, řepku, slunečnici...(vždy před krmením řádně propláchnout, aby to NEKVASILO) a krmte ho ručně + do stříkačky vlažnou vodu...(tou kukuřicí a hrachem to ze začátku jde nejlépe :-)) stačí nacpat 3 x denně, vody tak 10 - 15 ml na jedno krmení, vole musí být nacpané ale měkké. 1x denně mu přidejte i špetku obyč. písku s drobnými kamínky - podporuje to trávení. Znova krmte, až když má úplně či téměř prázdné volátko. Nesmí mu to v něm zatvrdnout. Rychle se naučí, že jste "tátamáma" a pak reaguje i na váš hlas a začne spolupracovat. Dejte ho zatím do nějaké misky, či škatule.Na papír, či hobliny apod.
dejte fotku:-)

Ono už to mládě není zas tak malé, peří už má skoro všude "dospělácké", jen na voleti má zbytky prachového peří. Dávám mu na radu jednoho chovatele krátce povařenou změklou pšenici, kterou už si zobe sám, chci zkusit dát i ten hrách a kukuřici. Má k dispozici písek pro exoty a vodu si taky pije sám. Udělala jsem mu hnízdo z nastříhaných novin a sena, a zatím se má čile k světu no :) Děkuji moc za rady! Zítra se pokusím přidat fotku :)

Před mnoha lety jsem takto dokrmila holoubě a pak se krásně ochočilo. Čekal na mě, než jem přišla ze školy a první co bylo, tak jsme se museli jít do prádelny vykoupat. Byl to velký hlídač baráku. Jakmile přišel někdo cizí, nafoukl se roztáhl křídla a mlátil s nimi do země a přitom se vrhal po vetřelci a šel mu po noze. Fakt nelžu!

No jo to znám, i když dravce zbožnuji a fascinují mě, tak jsem byl znechucen (ještě za dob holubaření) když jsem viděl prolétat nad domem káně,...

Měl jsem sice JEN poštovní holuby, ale létal jsem s něma různý závody, a kolikrát to byli holuby špica například od pana (sakra teď si jak na potvoru nevzpomenu na jeho jméno) z Olomouce, který byl opravdová špička jak na Československé scéně tak na Evropské, který mi když jsem začínal dal holuby kteří lítali opravdu rekordní časy.

Teď když tak na to vzpomínám, tak bych nejradši postavil holubník a naplnil ho holoubky, bylo to super, dokázal jsem tak prosedět celé dny a poslouchat jejich vrkaní, nebo koukat na to jak krouží kolem domu.

Jj, kam se na ta všechna zvířata, ať už to jsou tera nebo ptáci nebo jakákoli, hrabou lidi!! Lidi nemusím, ale pro zvířata bych udělala moc!! Jejich chov je krásný relax a antistress a když s k nim chováte dobře, sakra to vycítí a vždycky vám to oplatí. Nedávno mi to opaltil chamí, který mi venku zdrhnul. Po necelých třech hodinách jsem ho našla, tak jsem mu vyčinila :-). Ale tak se mu to zalíbilo, že jsem ho dneska venku nachytala, jak strká čumákem do těch dvířek, jako by je chtěl vyvalit. NO nemá šanci, ale jsou to fakt koumáci, i když vypadají jako tupci!! Tak ať se vám daří!!

Danio, já jsem hmotný, to víš sám. ;-)
Na burzu mě to nijak netáhne. Jezdit jen na pokec, to zrovna nemusím (jedna kapsa prázdná a druhá vysypaná).
Druhá věc je ta, že tam stejně nenajdu nic zajímavého. Už jsem asi nějak přemlsanej a koukám pak spíše jen po kytkách.
Mám, ale našlápnuto, že pojedu v září do Plzně. To je dobré datum.
Pokud tam najdu jeden druh zvaný MELDA, bude mi potěšením. :-D

Mas pravdu, nikto ma nenuti, ale kedze sa zapojis do kazdeho vlakna z nejakou tvojou vymyslenou srackou, tak to proste nejde.
Neviem o co sa snazis ty, ale kopec ludi ta uz ma plne zuby, akurat uz ich nebavi ti to pisat. Uz si sem prestal chodit tolko krat ze to nespocita ani kalkulacka a furt pises tie tvoje bludy.
Robit si pYcu z ludi to by ti slo, ale aby si si niekedy vstupil do svedomia a povedal si, aky si KKT a ze uz toho stacilo, to nie. Vzdy ked vidim ze nieco napises tak to precitam aj ked nechcem. Tie tvoje blbosti proste nejde preskocit.

Sice moc nevím, o co tady gou, asi mi unikly nějaké příspěvky,neřeším, ale ještě k těm holubům. Nechovám je ani jsem nikdy nechovala, ale když jsem dělala kongresy, tak jsme pořádali mezinárodní olympiádu poštovních holubů, je to fakt dlouho, byli tam hlavně Belgičani,respektive ti měli prý nejkvalitnější kusy a úspěchy, a jeden holub se tam prodal v přepočtu za 200 tisíc. Tenkrát! Je to možný?

Já neříkám, že jsem byl špica, říkal jsem pouze, že jsem rád proseděl celé dny v (nebo před) holubníkem a pozoroval holoubky, že jsem měl každou radost z odchovu.

Měl jsem tam pár super holubů kteří litali rekordní časy (ale to bylo řečeno trochu z nadsázkou) ale za těch pár let mi pár holubů doletělo na předních příčkách.

Každopádně já do toho moc nevrážel, měl jsem to spíše jako koníček než výdělečnou činnost, resp. jsem zaplatil startovný a těšil jsem se když všichni doletěli zpět.

Myslím, že v dnešní době se takovýma marginálníma výrokama zabývat nebudou, mají jiné starosti! A kdyby, tak Rákosák neni Rákosník, to je rozdíl. Rákosákem myslím teda tluščí klacek (partner rákosky). Ano,... jinka jsem ok.:-D

No koukám, že se tady ta diskuze celkem rozjela :D. Tak holoubátku se daří dobře a má se čile k světu. Přijalo mě jako svou "tátomámu" a za těch pár dní co ho mám doma se dost ochočilo :) Všem děkuju za příspěvky a přikládám fotku prcka ( omlouvám se za kvalitu, foceno mobilem ): hwos.jpg