Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem maximální teplota vody

zdravim :-)

Chtěl bych se zeptat jaká může být maximální teplota vody u osmi měsíční želvy žlutolící. Momentálně má voda 31 stupňů a želva je jak šílená furt přehrabuje akvárko a furt by jen žrala a za tyto dva dny co jsou venku horka tak se ani jednou nevyhřívala. Žělvárko je v nístnosti kde svítí jen ráno, ale ne na ni. Želvárko má 50x40x30(dxvxš) a vody tam má 24cm. Želva měří asi 9cm a váží 140g.

Chci se zeptat jestli máte někdo stejný problém a jak to řešíte, protože asi neni moc vhodné aby byla jen ve vodě.

Díky za odpovědi Honza:-)

tak jí vypni lokální výhřev a nech svítit jen UV, když má vodu 31°C tak je to zbytečné, proto se ani nevyhřívá. Jinak krátkodobě jí tahle teplota vody nevadí, chladit jí to nemusíš.

jinak pokud máš čistou vodu a želva má přístup na souš, když bude sama chtít, tak se žádných plísní bát nemusíš. Ona prostě bude tam, kde jí to vyhovuje.

Vypnout výhřev, v těch vedrech jsem vypl všechno vytápění a nikde mi u želv nešla voda přes 30°C... U mláďat to krátkodobě neva, ale kdybys to dělal dlouhodobě, strouhni si tam trochu mrkve, cibule, nákej brambor a trochu koření, jako polívka by to šlo :)

ahoj,
tak s chovem vodních želv sice začínám, ale teplota vody 31°C je strašně moc!!! 50V žárovka na tak malé terárko je příliš, vol max. 40W, já mám teď v těch vedrech 25V. Mám želvu žlutolící, stejně starou jako ty. Taky mi vůbec neleze na ostrůvek, což mi vadí. Voda má teplotu do 25°C a na ostrůvku je cca o 10°C víc