Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost terária

Dobrý den,
mám Korálovku Královskou (přesněji Lampropeltis pyromelana knoblochi) a všude se dočítám, že velikost terária stačí 60x40x40, na druhou stranu ale údajně tento druh dorůstá délky kolem 80 cm a rady pro chov hadů znějí, že velikost, přesněji délka, terária by měla být alespoň taková aby se had celý natáhl. Proto jsem se chtěla zeptat jaká velikost terária je pro tyto hady ideální a jestli opravdu stačí to menší terárium.
Děkuji za každou odpověď.

Zdravím, tu samou korálovku mám zatím v terárku 40x40x25. Konečně taky začala žrát sama. Mám ji asi půl roku a potom, co jsem ji koupil nechtěla žrát. vzala si akorát poprvé hole co jsem ji musel nacpat a pak nic. Nedařilo se ani násilný krmení. No vzhledem k tomu, že se všude píše o tom, že často nežere, tak jsem ji pak nechal bejt a nabídnul nastřižený hole tak jednou za 14 dní. Na váze neubírala, tak jsem ji nechával radši v klidu. Je to měsíc, co žere sama a pravidelně, tak snad poroste rychle. máte také podobné zkušenosti s tímto druhem korálovek?

Dobrý den,
nakonec jsem jí koupila terárium o velikosti 80x50x40, moje korálovka má 37 cm, zatím je to škvrně tak jí to terárium nějakou chvíli vydrží :) A pokud jde o krmení, mám ji 3 měsíce a zatím teda žere "jak bezedná", spořádá jedno malé holátko přibližně za 4 - 6 dní, jak živé, či mrtvé, rozmražené. Násilně jsem ji musela krmit jen jednou když mi přes dva týdny nežrala a od té doby nemáme s přijmem potravy vůbec žádný problém. Je ale pravda, že mě před tím varoval i známý chovatel, že u korálovek je nežravost častým problémem i jsem se to dočetla na různých webech a stránkách... Tak přeji ať už papá jak má a ať roste jako z vody :)