Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Socializace leguána

Zdravím, pročetl jsem hodně dotazů a odpovědí, ale nenašel jsem podobný problém jako ten můj. Proto budu rád za každou radu či odpověď.
Mám doma už cca 1,5 měsíce mladého leguána ( 3měsíce), první týden byl těžký kvůli špatnému terárku, ale po předělání je spokojený (teplota přes den 28-30° 70% vlhkosti a přes noc těch 23° a vlhkost kolem 80%, větví a zeleně taky dostatek) , žere dobře ( nejraději by žral pořád :) ), před dvěma dny se začal svlékat a už mu zbývá jen nějaký ten kousek. Jenže problém je v tom že z ruky když mu dám nějaký ten list tak si párkrát uhryzne, ale je strašně plachý. Stačí jen pohnout více rukou tak už blázní a utíká, když se k němu pomalu přiblížím rukou tak to leží jak zkamenělý a pozoruje co se děje, ale pokud se přiblížím méně než cca 4cm tak uteče. Připadá mi že je to na bodě mrazu, pořád to samé. Nemá někdo s tímhle podobnou zkušenost ? Třeba po jaké době si získal důvěru atp.

Díky za odpovědi.

Já ti neporadím, ale píši sem, páč chci hvězdičku :-D

Krátká doba na to, aby si nechal sahat na kopýtka. Zkoušej jen krmení z ruky a za nějaký čas se ho i dotkneš ;-). Já zvířata netahám (pokud nemusím) a po roce to jde samo aniž bych chtěl.

Nevím jak u ostatních, ale můj lego mě snesl až po roce a půl. Pořád mrskal ocasem a syčel, dnes už jen sem tam syčí. Když má náladu, můžu ho normálně vzít na rameno, když chodí po bytě a jdu okolo, už nezdrhá, žere z ruky... Je to asi kus od kusu. Obrň se véééélkou trpělivostí.

Chce to klid, trpělivost a čas... a je to jedinec od jedince. Takovéhle mímo by v přírodě bylo kořistí pro ledasjakého dravce a má to tak prostě zapsané v mozku, zdrhat víceméně před vším. Ale leguán se zvyknout dá, o tom žádná... ;-)
Jinak, tu teplotu by na výhřevném místě měl mít aspoň 35°C, aby se fakt prohřál.

My doma máme úžovku červenou, má skoro 2 roky, asi samec. Není agresivní, nikde po mně nevyjela, ale je taky plachá a když jí otevřu terárko moc rychla tam dám ruku, začne dělat s ocasem jak chrestýš a vyhrožuje a dělá že kousne, ale v pohodě se dá vzít a když už je venku, v pohodě si hrajeme a tak.

Taky bych rád věděl, kde jste četl hodně dotazů i odpovědí. Váš leguán se chová naprosto standardně a normálně. Možná si po čase zvykne, možná ne. Čím míň budete tlačit na pilu, tím líp, jeden měsíc není žádná doba. Prostě mu dejte čas, nelámejte to přes koleno, nejspíš se to poddá.