Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Péče o čerstvě narozené hady.

Zdravím, nevim, jak začít, takže to nebudu protahovat. Včera ráno mi začaly vylézat mladé kobercovky. Už jsou venku dvě z pěti. Ale teď nevím, jak dál.
1)Kdy mladé, vylíhlé krajty přendat z inkubačního boxu do samostatného boxu? Jde mi o to, jestli je lepší počkat, až budou venku všechny, a potom je všechny společně přendat do jednoho boxu?
2)Mám mladým udržovat teplotu těch 28-29 °C stále? Tím myslím i v noci? Jde mi o to, jestli mám mladým také dělat noční poklesy teplot anebo jim mám tu teplotu držet konstantně?
To je asi tak pro zatím vše. Děkuju za odpověď.

Přendavám postupně jak se líhnou, nemám rád, když se to u vajíček hemží :-). Podmínky stejné jako u adultů. Noční teplota by mohla být vyšší např. 25°C, ale nevadí ani pokles na pokojovku. Krmit až po svleku, do té doby udržovat trochu vyšší vlhkost, ale ne mokro.
Dvě z pěti? To máš od samice jen pět vajec? Jak je velká?

Oukej, takže je teda taky přendam. Samice mi snesla 16 vajec, ale jen 5 jich bylo oplozených. Minulý rok měla celou snůšku neoplozenou. Samice je narozená v květnu 2008, takže jí jsou čtyři roky. Problem nevidim v samici, ale spíš v samci. Jak jsem už psal v tom předchozím vlákně, tak otec mého samce měl dvě neoplozené snůšky za sebou, co jsem se tedy alespoň dověděl.

v květnu 2008, takže jí jsou čtyři roky

pět :-)

Samice mi snesla 16 vajec, ale jen 5 jich bylo oplozených. Minulý rok měla celou snůšku neoplozenou.

Ono teda ani těch 16 vajec není nic moc. Mne běžně snášela kolem 25, rekord měla myslim 32, ale ta samice měla přes 2,5m. Tvoje je ještě docela mladá.

Problem nevidim v samici, ale spíš v samci.

tak otec mého samce měl dvě neoplozené snůšky za sebou, co jsem se tedy alespoň dověděl.

taková zvířata nemají v chovu co dělat, postupem generací se to jen zhoršuje...

Jojo pět, nepočítam. Nu to jsem se právě dověděl docela nedávno, že ten samec měl neoplozený snůšky, to už teď nezměnim a radost si tim taky zkazit nenecham :-). Nu mladá, já nevim nu. Bral jsem to spíš, co se týče váhy, a při posledním vážení měla něco kolem 3 000g a to jsem ji vážil někdy koncem roku 2011. Ta samice je spíš robustnější, ale co do délky tak ty dva metry má taky.