Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň u Boa Constrictor

Zdravím, poprosila bych o radu, před pár týdny jsem zkrmila potkany, co nejspíš měli na uších plíseň, pár dní zpětně jsem zjistila u hroznýška na čumáčku a krku plíseň - dle srovnání fotografií a literatury souhlasilo, včera se had svlékl, přičemž čumák má naprosto bez šupin a krvavý(decentně), po poradě s veterinářem had dostal karanténu a imaverol 1:50, první co hádě po aplikaci udělal bylo, že se naložil do misky s vodou... Chtěla bych se zeptat: 1) mělo to smysl - nemám opakovat? 2) mám ho ošetřovat každý čtvrtý den - ale jak dlouho a kdy může pryč z karantény? Jinak hroznýškovi byly čtyři roky, do teď vše v pořádku a poslední svlek (včera) byl v pořádku...Děkuji za radu

Prvni vec: Jestli meli potkani olezle usi, tak to mnohem pravdepodobneji nebyla plisen, ale spis usni svrab, ktery je na hady neprenosny.
Druha vec: Co si mam predstavit pod "poradou s veterinarem"? Mel to zvire v ruce? Ma zkusenosti s plazy? Probehla u hroznyse nejaka sofistikovanejsi diagnostika (napr. kultivace)? Nemohlo se u hada jednat spis treba o spaleniny? Jak mate zarizene terarko (pristupnost ke svetlu event. jinemu topnemu telesu)? Nema hroznys prilis vlhky substrat? Kazdopadne, pokud Vam veterinar predepsal nejakou lecbu - mel by Vam rict i instrukce jak dlouho a za jakych podminek ma probihat, a bylo by dobre se jich ridit. Zvlast u takoveho preparatu, jakym je Imaverol. Drzet se nejakych instrukci polovicate myslim nema valny smysl a je spis na skodu. Zakladem ovsem porad zustava radna diagnostika.

Děkuji za odpověď, co těm potkanům bylo opravdu nevím, ale o to asi ani tak nejde, had spálený nebyl - to už se nám kdysi "povedlo", tohle bylo jiné, hlavně, když se had spálil a pak svlékl, byla nová kůže "jako nová", víte jak to myslím... Teď bez šupin. Had byl na lignocelu, že by byl moc vlhký bych neřekla - asi tak stejně jako poslední více jak čtyři roky, dokotor kultivaci nenabíral, instrukcí se polovičatě nedržím, pouze jsem se nezeptala, co mám dělat, když se mi hádě okamžitě vykoupe - opakovat se mi nechce a doktor tam již není... Dále mi řekl, že aplikovat každý čtvrtý den a po vyléčení ještě pokračovat chvíli s karanténou, ale to mu v pondělí zavolám a přeptám se, teď mi spíše jde o tu háděte koupel...Kuji moc

když se had spálil a pak svlékl, byla nová kůže "jako nová", víte jak to myslím... Teď bez šupin.

odlisny prubeh by teoreticky mohl byt zpusoben napr. i hlubsimi spaleninami, ale tak pracujme tedy s teorii, ze jde opravdu o plisen.

co mám dělat, když se mi hádě okamžitě vykoupe

urcite bych vodu vylila a hadovi umoznila jen piti z male misky, do ktere se nemuze nalozit, a to po celou dobu lecby. Imaverol neni uplne "netoxicky" a je otazka,co co by se stalo po vypiti vody s imaverolem, ktery si hroznys oplachl. To je vec, kterou bych si pohlidala. Schema lecby jako takove bych ale skutence nechala spis na kvalifikovanem veterinari.

Na to jsem se ptala - nějaké "olíznutí" a tak prý nevadí, proto jsem mu dala velkou mísu, mělo mě napadnout, že první co udělá bude, že se naloží... Nechám ho teda pouze v karanténě, opakovat budu až po třech dnech. Ale děkuji za snahu o pomoc, moc si toho vážím, s pozdravem Esty