Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nadměrné slinění krajty královské

Zdravím všechny, mám dotaz týkající se krajty královské (ročního samce). Kamarádka musela na delší dobu za zaměstnáním mimo bydliště a tak ji hlídám Charliho. Při přebírání háděte se mi zdálo být vše v poho - až na drobnější poranění od větve (větev měla nepochopitelně ostrý hrany) a na špatné svlečení (místy měl ještě kuži a oči stále šedivé, takže nás čekala koupel). Jediný problém o kterým mi říkala, že má neustále tlamu plnou lignocelu, že mu to denně čistí. Říkám to nebude problém. Kdykoliv jsem to vyčistila, druhý den mi připomněl naplněnej bagr. Čistila jsem mu to 3x a došla mi trpělivost - přece nebudu toho hada takhle trápit. Lignocel jsem zlikvidovala, provizorně dala noviny a tlamu mu opět vyčistila. Co si budem povídat, druhý den tlama čista. Problém ale vidím v tom, že nadměrně sliní. Tlamu má růžovou (růžovo-bílou) ale neustále pootevřenou (viz foto). Chová se normálně - zkoumá vše, jazyk také vystrkuje. Zítra (v něděli) budu krmit hadí zvěř (mám své dvě užovky) a tak uvidím jestli bude žrát. Nevíte co by to mohlo být. Přemýšlím nad stomatitidou, ale byla bych ráda kdyby to ona nebyla. Moc děkuju všem za odpovědi, rady a vše okolo

ta fotka měla znázornit jen to jak je ta tlama pootevřená (že není přímo dokořán a zároveň pootevřená). Co se podmínek týče. Terárium je o velikosti 120x90x50 (šxvxh), teplota se drží v rozmezích 25/26 přes den a v noci těch 20°C, osvětlení Exo terra žárovka 230V 40W, vlhkost normální pro tento druh a vybavení - ukrýt, kamenná miska na vodu, větve - nyní bez ostrých hran, a topný kámen. Řekla bych, že (až na tu divnou větev co v teráriu byla) má had podmínky dobré. Když byl krmen naposled majitelkou, tak mu to trvalo hoďku než projevil zájem, já ho budu krmit zítra