Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výbojky a zářivky ze solária - využití v teráriu

Ahoj všichni
Potreboval bych radu od odborníka .
Mám několik kusu úplne novych oblicejovych výbojek a oblicejovych zářivek ze solaria a chtěl bych je využit do terarii .
Hledal jsem info na netu ale nic nenašel. Nenajde se tady někdo kdo by s tím měl zkušenosti a poradil mi zda to lze použit popr jak? Děkuju. Jirka
Změna předmětu, původně: Pomoc či rada od odborníka (Uroboros)

Záleží na tom, co si od toho slibuješ a na co konkrétně i jak to chceš v teráriu používat. Nějaké trubice ze solárek jsem měřil a kamarád je v teráriích i používal. Takhle obecně se říct nedá nic. Kdyžtak mi klidně napiš mejla nebo do mé soukromé poradny zde ve zprávách :-D:-D

Na těch oblicejovkach - zarivkach říká se jim spagetky je označeni VIGW Technology Energy TX 3 25W
A ty výbojky mají označeni Bermuda Gold 300SE - 500W. Nic víc na tom není . Je mi Lito je vyhodit a tak jsem uvažoval je využit do terarek. Rozměry terarek jsou /d,v,s/ 165-185/60/50
Díky Jirka

Já obličejovým soláriem se zářivkami (něco takového - www.p4c.philips.com ) nasvěcuju některé ještěráky, co nemají v terárkách UV-čka, ale nechávám je pod tím tak 2x až 3x do týdne, vždycky tak na půl, 3/4 hodinky. Takže osvěcovat se tím určitě dají, jen je třeba vychytat jak dlouho / jak často to v terárku spínat, aby to místo pomoci spíš neuškodilo.