Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem červené světlo (dráždí pavouky?)

Ahoj, chtěl sem se zeptat. Dočetl jsem se, že červené světlo pavouky nedráždí. Mohu teda použít klasické světlo překryté červenou fólií nebo to musí být červená žárovka? Díky
Změna předmětu, původně: červené světlo (Kráťa)

To je jedno, jestli požiješ červenou žárovku nebo žárovku za červenou fólií. Pokud se ti ta fólie nebude u té žárovky škvařit. Ale noční nebo podzemní zvířata nedráždí ani modré světlo, takže se dá použít i tmavě modrá žárovka.