Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co je to za hada?

Ahoj,
na zahrade se nam ted pravidelne objevuje tento had. Presneji tam mame hned dva kousky, tento je ten vetsi. Je to na vysocine pobliz Velkeho Mezirici.

f6txJW5cQ2I

Predem moc diky za radu,
Jirka

Obema moc diky za informaci. Tak to je super. Trochu se mi ulevilo, protoze po zahrade se nam za chvili bude batolit i nas Jurasek a kdyby to byla zmije, tak bych byl prece jen vic nervozni. :-) Oba hadi jsou totiz nekdy jen tezko videt a trochu se bojime aby jsme na nektereho z nich nechtene neslapli. Vetsinou se sice snazi rychle zmizet, ale nekdy jim to prece jen trva. Jeste jednou diky. J.

Coronelly jsou hadi, kteří jsou silně vázáni na jejich stanoviště, je možné je roky pozorovat na stejných místech. Úkrytem bude zřejmě ta zídka, rády se ukrývají ve škvírách mezi kameny. Je to ideální druh na seznámení se s hadem :) Nejsou tak lekavé jako obojkovky, nesmrdí a na člověka si dokážou poměrně rychle zvyknout. Jen počítejte s úbytkem slepýšů a ještěrek v okolí :)