Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak usmrtit čolka?

Prosím, poraďte jak šetrně utratit čolka východního? Jsou mu čtyři roky, už snad tři měsíce nežere, leží na suchu a vypadá bídně. Když se ho dotknu tak ožije a leze pryč, ale je to kostřička... Dala jsem ho v krabičce s troškou vody do lednice s tím, že třeba pomalu ztuhne a pak ho dám do mrazáku, ale po třech hodinách je docela čilej a snad se snaží vylézt z té vody... Nechci ho trápit...
[mod]Čolkovi už nikdo nepomůže, takže tím je to vyřešený. Vlákno se začíná pomalu zvrhávat, tudíž zamykám. (cejna)[/mod]

Jasně že jsem se zamýšlela, jenže těžko říct, a jak něco takového řešit....Pár let žije spokojeně, nic se nezměnilo a najednou začíná utíkat co nejdál od vody a nežere. Může být starý? Nikde jsem se nedočetla, kolika se dožívají.
Tak půjde do mrazáku.

Zkuste ho dát do krabičky s vlhkým rašeliníkem. Dejte ho v té krabičce do chladna 17-18 sttupňů a snažte se ho krmit z pinzety nítěnkami nebo patentkami či jiným krmivem. Pokud nepřijme ani tak dejte mu to na nějakou plochou misku. Hlavně mejte trpělivost. Ještě bych chtěl dodat že mne vždy dostane jak si někdo ve zverimexu všimne čolka, řekne si že to potřebuje a dá je k rybičkám a plovoucí kůrou. Čolek se dostane do suchozemské fáze a majitel je z toho "vyplesklej" a neví co dělat.]:)
Omlouvám se jestli můj příspěvek někoho pohoršil nebo jsem tady tomu vláknu blbě porozumněl, ale dejte tomu čolkovy druhou šanci a ne ho rovnou zabíjet

Sakra, fakt jsem se měla začít ptát dřív. Já myslela, že už končí, že když začíná chřadnout, tak takovému 8-mi cm tvorečkovi sotva někdo pomůže.. Pravda, měla jsem ho v akvárku u rybiček, hladina porostlá pistiema, po kterých lezl. Nikdy se neznažil utéct, u žrádla byl vždycky první. Před těma třema měsícema dvakrát vyběhl z akvárka, tak jsem mu zařídila samostatné menší terárko s větším podílem souše a on ležel co nejdál od vody, ocásek stočený podél těla, nežral ani na suchu ani ve vodě. Teď vidím, že to mohl být nějaký odpočinek, měla jsem ho teda dát do chladna. Jsem blbá, tak snad to bude aspoň poučení pro ostatní majitele čolků.