Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa Hog island prosím o radu

Dobrý večer dnes jsem od známé přivezl 3roky starého hroznýše Hog island z rodin.dův.ho už nemohla mít.. Hroznýš je pěkný dobře žeroucí pravidelné svleky, aktivní. Jediný co mě však trápí je že má na hlavě zvětšené bílé šupiny cca 1cm a zhruba 10cm za hlavou taky, ale jen dvě šupiny. Prý to měl už když ho kupovala od chovatele a je to pořád stejné a ani se to nezvětšovalo ani nerozlejzalo a had nikdy neprojevoval známky nemoci. Sám už ňáky čas chovám dva hroznýše a hroznýšovce ale s tímhle jsem se nikdy před tím nesetkal ani jsem nic o tom nikde nenašel, proto prosím o radu nevíte co by to mohlo být jestli ňáká stará zranění nebo nemoc či snad následek degenerace? Děkuji moc protože fakt nevim... Přikládám foto pro posouzení, díky.

Zdravim,
Pokud had jinak nemá příznaky nějaké nemoci a pokud už to měl podle bývalé majitelky nějakou dobu a nebyl s tím žádný problém, nedělal bych si s tím starosti, nejspíš se tedy nejedná o chorobu. Podle fotek to nijak nehnisá ani se kolem toho netvoří žádný otok, pravděpodobně je to jen absence pigmentu v tom místě, to se stává i u jiných zvířat.