Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekon modrý vs. zavíječ voskový

Dobrý den,
nemáte někdo zkušenosti s krmením Gekona modrého (Lygodactylus williamsi) zavíječi voskovými (Galleria mellonella)?Tím myslím imagy.Nebo je to pro ně už moc velké sousto.Popřípadě jestli by to žrali ciliáti.
Předem děkuji za odpovědi.

Ještě jednou děkuji.
Mám poslední otázku.Jak je to s mšicemi?Našla jsem že je to nutričně vyvážená potrava a je měkká takže nedělá problém ani pralesničkám.Je to pravda?Tím myslím tou nutriční vyvážeností.Chová se jen na hrachu?Nebo se ještě něco musí přidat?A otázka hlavní...Co udělat aby mi nezamořili byt.Mamka pěstuje orchideje tak by asi moc ráda nebyla.

Na tyto otázky Vám odpovím asi já. Nutričně vyvážená potrava to být nemůže už z toho důvodu, že žádná potravina sama o sobě nezajistí správný a vyvážená příjem živin, to až v kombinaci s dalšími potravinami. Mšice jsou, dalo by se říci energetická bomba, jsou plné cukrů a tedy energie a ze zkušeností vím, že mláďata je přímo zbožňují, ale i dospělci jimi nepohrdnou. Mšice jsou tedy velmi vhodné pro čerstvě narozená mláďata, samice po snůškách i zvířata trpící nechutenstvím.
Chovají se na luštěninách, nejčastěji na hrachu. Byt Vám nezamoří a orchideje už vůbec ne, protože tyto mšice se poměrně úzce specializují na určité druhy rostlin.