Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lampropeltis getulus californiae

Tak jsem se díval pár dní po netu, na teraporadně koukal také, nikde jsem nenašel problematiku okolo mutací která by mne zodpověděla mé otázky. Možná jsem hledal špatně, ale rozhodl jsem se vnést dotaz zde jako další příspěvek.

jsou nějak vyspecifikované barevné mutace ? U foto, v článcích či inzerci čtu u názvu Lgc např. klasik, striper, high white, albino, 50/50 (chápu), silnice (chápu), co je např Banana (jedná se o žlutou ? černo žlutá je banana? nebo pouze hnědo žlutá je banana?) nemohl by někdo podat vysvětlení a trochu to rozvést.

Je nevhodné kombinovat některé barvy spolu? paří se např high white x high white nebo i s jiným zbarvením, jsou v tom nějaké pravidla?

Díky všem za info
[mod]Změna předmětu, původně: Lapropeltis getulus californiae (cejna)[/mod]

loading...

Albino jsou amelano (tedy zvířata bez melaninu), striped pruhovaná zvířata, high white jsou obdobně jako half and half aka 50/50 zvířata šlechtěná na rozšíření bílé barvy na úkor černé. Cílem je získat hezky kontrastní zvířata, kde u jedněch se opravdu dělí bílá s černou půl na půl, u jiných je černá výrazně redukovaná a zvířata jsou až na kresbu hlavy a třeba konce ocásku téměř bílá (parádní zvířata tohoto typu má u nás Vašek Chadima). Jejich kouzlem je originalita, žádné zvíře není stejné. Banana jsou označována zvířata s převážně výraznou žlutou základní barvou bez ohledu na kresbu (může být stripe, banded a zároveň se může jednat o albína, nebo hypomelanika). Kombinovat lze cokoliv, je to spíš pro zkušenější, kteří si dovedou v hlavě představit, co která kombinace vlastně přinese a dokáží to objektivně zhodnotit. Na druhou stranu nějak se začít musí;-)
Bylo-li to myšleno tak, zda nese nějaká kombinace třeba letální faktor, tak nenese. Ze všech páření se líhnou zdravá mláďata, žádná mutace není (pochopitelně se nyní nebavíme o silně imbredních chovech)sama o sobě zatěžkaná nějakou geneticky přenosnou vadou jako je třeba u fire guttat stargaze nebo spiderů či jaguárů wobbling.

Díky za informace, v podstatě jsem to pochopil, obecně není problém kombinací.( Od p. Chadimy mám 1,1 Lmm sibling granit)
Budu tedy ještě konkrétnější, o inbreed zvířatech se bavit nebudeme, to je asi kapitola sama o sobě.
příklad 1:
Zajímá mne, zda třeba v případě jednoho jedince v barvě banana (žlutá x hnědá) je možné, lépe definováno přínosné, pářit s druhým v barvě banana (žlutá x černá) nebo raději zachovat žlutá/hnědá x žlutá/hnědá.
Snad srozumitelněji napsáno, kombinace 3-4 barev (žlutá/hnědá/černá/bílá) nebo se spíše držet podobně zbarvených jedinců např. žlutá/hnědá x žlutá/hnědá a další barvu do toho nemíchat?
příklad 2: 50/50 (černá/bílá) x banana (bez ohledu na kresbu), nebo raději použít k 50/50 (černá/bílá) opposite sex jedince (černá/bílá) a tu žlutou do toho nemíchat.

příklad 3: 50/50 x 50/50 dá % více jedinců 50/50 nebo se některá z barev upřednostní v potomstvu ?

Je možné vypsat alespoň některé "základní" barevné mutace a k nim přiřadit nevhodné kombinace ?
např.
opět 50/50 (černá/bílá) a k ní se nehodí =
high white a k ní se nehodí =
atd.
díky za info

. black and white normal banded – čierno biela priečne pruhovaná
. chocolate and yellow normal banded – hnedo žltá priečne pruhovaná
. normal striped – normálna pozdĺžne pruhovaná
. wide striped – normálna pozdĺžne pruhovaná, široké pruhy
. reverse striped – naopak pozdĺžne pruhovaná
. reverse wide striped – naopak pozdĺžne pruhovaná, široké pruhy
. dotted - bodkovaná
. dot-dash phase – bodko-čiarkovaná
. scissors crossing – nožnicovo krížikové
. high whites – jasne biela
. high yellows – jasne žltá
. Aztec or mixed patterns – aztéková, alebo miešané vzory
. albinos - albína
. lavender banded - levandulová priečne pruhovaná
. 50/50 black/white – 50/50 čierno/biela
. 50/50 brown/yellow – 50/50 hnedo/žltá

http://www.lampropeltis.sk/lampropeltis-getulus-ca liforniae