Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se - savci II

Budu tak troufalá a dovolím si založit pokračování savčárny. Jistě se tu najde spousta lidí, co má doma nějakýho toho myšáka, fretku, ježka, kočku, či jinou chlupatou havěť, která jim z(ne)příjemňuje život ...:-) Přikládám mangusty trpasličí :-)
[iek6.png]
[z3c.png]

Mangusty jsou z Dubče z Terária Praha. Moc lidí je u nás pokud vím nemnoží. Máme je chvilku a jsou to mláďata, ale chov není nijak složitý, přirovnala bych ho...no ono se to asi nedá moc s ničím pořádně srovnat ale vzdáleně například k fretce/kočce/potkanovi, ale pouze způsobem chovu, ubikací atd., nikoliv chováním. To je spíš takové fretko-psí :-) Jediné úskalí vidím v tom, že nelze chovat pouze jednu mangustu, ale to by určitě chovatele při smyslech nenapadlo a potrava by měla být tvořená převážně hmyzem...opět žádný problém pro teraristy atd...plus vyhřívaný pelech, hodně prostoru a času apod...
Jako největší úskalí vidím sehnat je...my jsme po nich pátrali skoro rok.