Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vytvořit filtr

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak bych měl vytvořit filtr do akvária, které má 4 komory připravené právě pro filtr. S tímto systémem jsem se setkal poprvé, a nevím, jak bych to měl zařídít. Usooudil jsem že alespoň do 1 otvoru dám molitan, nebo houbičky, ale dál nevím co a jak. Fotky akvária přidávám.

http://imageshack.us/photo/my-images/692/l6js.jpg/
w3n.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/835/p4gr.jpg/

Snad se z toho dá vykoukat to co bych potřeboval vědět.

Toto akvárium bych chtěl použít pro želvu má rozměry bez filtru d95xš40xv30 cm. Mám možnost získat ještě jedno akvárium bez komor s rozměry 110x40x40 cm. Do tohoto akvária bych koupil nějaký výkonný filtr, ale bohužel jsem student, tak musím dlouho šetřit, a tak bych využil spíše první možnost, která je levnější.

Děkuji za rady.

No koukám na to, ale stejnak tomu nerozumím, jsem absolutní začátečník, a moc se v tom nevyznám. Hlavně bych potřeboval vědět, jak funguje tento filtr, kam dát ty filtrační houbičky apd. Nevím jak spojit obě dvě komory. Na přiloženém obrázku je náčrt filtru.
wp5.png
Děkuji.

mám stejné filtry, ale ne jako součást nádrží, ale jsou umístěné mimo. Konstrukce obdobná jen jiné materiály. Jeden mám na nádrži cca. 3000 litrů,objem filtru 250 l. Druhej mám na zahradním jezírku cca. 10 m3, objem filtru cca. 1,75 m3. Konstrukce filtru dle vašeho nákresu je špatná, prostřední příčka musí mít mezi dnem mezeru, aby protékala voda, doporučuji aspoň 3 cm. Čerpadlo patří do poslední komory, ale nevím k čemu je tam ten vyřízej otvor , použil bych fontánkové čerpadlo a dal bych ho na dno + kousek roury či hadice. Jako filtr. materiál můžeš použít cokoli, podstatné je dostat do filtru co největší povrch, na kterém žijou bakterie. Já používám molitan , keranzit, nastříhané husí krky, zeolit.Ještě k té kostrukci, voda v akváriu bude muset mít výšku alespoň pár cm. nad krajní příčky , jinak voda nebude protékat filtrem, tak nevím jestli to bude pro želvu to pravé, pro nějakou karetku snad. Další problém může nastat při ucpání filtr. materiálů voda se nedostane k čerpadlu, mám to řešené tak ,že filtr je umístěn níže než je hladina vody vnádrži a ta do něj přitéká vrchem proteče pod první příčkou, přeteče druhou a proteče pod třetí, pokud se to celé ucpe přetéká to vrchem nad příčkama k čerpadlu. U tebe to však nejde.