Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Želva- vážná nemoc

Dobrý den, v současné době se nově starám o dvě cizí želvy, pravděpodobně jde o želvy zelenavé. Žijí v páru v teráriu, které je dlouhé přes 2 metry, vysoké asi 30 cm a široké asi 40 až 50 cm. V teráriu mají jako podestýlku piliny, misky s vodou a něco jako boudičky. K dispozici jsou dvě výhřevné žárovky, ale chybí UVB. Jedna z želv má měkkou spodní část krunýře, téměř se nehýbe, pravděpodobně ochrnula na zadní nohy. Jedná se o samce, jeho penis často vylézá z kloaky, ale je schopný se vrátit zpět. Při naklopení želvy do svislé polohy má želva problém s dýcháním, také nejí a nepije. Tyto problémy přetrvávají asi 5 den. Druhá želva je v pořádku. Dřívější podmínky chovu byly špatné, podestýlka se měnila po delší době, želvy jedly většinou jen saláty, pampelišky a jediným zdrojem vitamínů byly nějaké granule s obsahem vápníku, fosforu a vlákniny, UVB chybělo. Želvě jsem zatím začla dávat vodu kapátkem, do vody jsem rozpustila Nutri mix rap, snažila jsem se jí dát i granule, nebo pampelišky, ale to odmítá. Hledala jsem informace v knihách i tady na poradně, ale nevidím v příznacích žádnou souvislost. Nevíte prosím, co dělat? Nechci jí nechat utratit a chtěla bych jí pomoct, i když je mi jasné, že nějaké následky na ní pravděpodobně zůstanou. PS: s chovem želv nemám prakticky žádné zkušenosti, jen s chovem chameleona a hadů. Děkuji za každou odpověď.

zřejmě důsledky dlouhodobě nevhodných podmínek - totální vysušení, strava, absence UVB
v háji ledviny atd...vidím to :x:
tak alespoň rychle změňte podmínky na optimum pro tu druhou (i když ta už asi taky bude hodně "načatá")
dejte fotky

tohle se asi po netu nevyřeší,napište odkud jste
jste-li blízko Prahy zkuste Hnízda, Kontakty
info@animalclinic.cz
www.animalclinic.cz
Kontaktní osobyMVDr. Hnízdo Jan - majitel
Provozní dobaPO 08.00-11.30 14.30-20.00 hod.
ÚT 08.00-11.30 14.30-20.00 hod.
ST 08.00-11.30 14.30-20.00 hod.
ČT 08.00-11.30 14.30-20.00 hod.
PÁ 08.00-11.30 14.30-20.00 hod.
SO 14.00-18.00 hod.

jestli zdaleka - tak tady na dobrý vety kontakty uřco někdo dá
známého nakopejte do (_!_), i když to želvám nepomůže, vám se malinko uleví